Z boháčů superboháči. PGA Tour masivně navýší odměny

PGA Tour

PGA Tour minulý měsíc oznámila navýšení prize money na příštím The Players Championship na 20 milionů dolarů. Jak ale sdělila v pondělí hráčům v zaslaném memorandu, nezůstane zdaleka jen u toho. Masivním navýšení odměn udělá v příští sezóně z boháčů ještě větší.

Souhrnné výdělky v roce 2022 vzrostou celkově na 838 milionů dolarů, což odpovídá částce blížící se téměř 19 miliardám korun. Z toho oficiální prize money budou 427 milionů dolarů.

Nárůsty zahrnují zvýšení bonusů za umístění ve FedEx Cupu o 15 milionů na 75 milionů dolarů. Na 20 milionů dolarů se zdvojnásobuje bonus Comcast Business TOUR TOP 10, který si letos poprvé rozdělilo deset nejlepších hráčů ve FedEx Cupu po základní části.

U prvních dvou turnajů play off FedEx St. Jude Championship a BMW Championship narostou odměny o 5,5 milionů na 15 milionů dolarů. Zvýší se i bonus pro vítěze Tour Championship v East Lake o 3 miliony dolarů na 18 milionů.

Součástí memoranda je i avizované zvýšení odměn na třech turnajích pořádaných hráčskými legendami, kterými jsou Genesis Invitational (Tiger Woods), Arnold Palmer Invitational a Memorial Tournament (Jack Nicklaus). Tam dochází ke zvýšení skoro o 3 miliony dolarů na 12 milionů.

Průměrná turnajová dotace na odměny tak v roce 2022 naroste z 8 milionů na 9,1 milionů dolarů.

Tyto obří částky, které PGA Tour vložila do banku, tak možná spoustu hvězd přiměje přestat koketovat se vznikajícími konkurenčními sériemi, zejména s tou vznikající v Saudské Arábii, kterou zaštiťuje Greg Norman. Minimálně by to měla být mnohem účinější zbraň, než vyhrožovat svým hráčům doživotní ztrátou členství.

Před svým finálovým turnajem v Dubaji minulý týden oznámila razantní navýšení odměn i European Tour, který se výměnou za partnerství s logistickým gigantem DP World vzdala i svého 50. let používaného názvu a nově se bude jmenovat DP World Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení