Nakopu mu zadek. Dostane, co chce. Před The Match to jiskří

Bryson DeChambeau a Brooks Koepka

Jestliže se během zářijového Ryder Cupu zdálo, že dva golfoví kohouti Bryson DeChambeau a Brooks Koepka zakopali válečnou sekeru, pak poslední dny ukázaly, že zůstalo jen u zdání. O to pikantnější bude jejich vzájemný souboj v duelu The Match.

Ten se odehraje už v pátek 26. listopadu na hřišti Wynn Golf Clubu v Las Vegas. A po městě hříchu koluje v poslední době vtip, proč se pátý díl exhibičního souboje The Match hraje na dvanáct jamek. To proto, že Dechambeau chtěl hrát na 24 jamek a Koepka vůbec hrát nechtěl.

"To je fér. Osmnáct jamek jen s ním, to je hrozně dlouhá doba. Nechci s ním strávit víc času, než je třeba," hned si přisadil samotný Koepka a když měl jedním slovem popsat stav jejich vztahu, jen suše prohlásil: "Neexistuje."

Naopak DeChambeau popsal sebe i Koepku, jako dva špičkové hráče PGA Tour, kteří sebou navzájem tak trochu pohrdají.

Při Ryder Cupu a nějaký čas po něm si oba dali oddechový čas a klid byl i na sociálních sítích. Teď už se ale zdá, že jejich křehké příměří skončilo.

"Nejvíc se těším, až mu nakopu zadek. Z nějakého důvodu mě nemá rád. Jsem tu, abych hrál golf, abych k němu přivedl i malé děti, ale to se mu zjevně nelíbí. Nevím, čím to je," přilil zase trochu oleje do ohně DeChambeau.

"Může se dál snažit mě šikanovat, ale v současné době se mu to moc nedaří. Myslím si, že teď mám navrch. V poslední době párkrát neprošel ani cutem, takže nevím, co jiného k tomu říct. Ostatně, když nedáváte cuty, moc toho nenamluvíte," rýpnul si Dechambeau.

Herně se totiž Koepkovi v posledních turnajích opravdu příliš nevedlo, ale to ho nijak netrápí. "Nebavím se s ním každý den a telefon mi neexploduje pod náporem našich volání," kontroval Koepka, který se evidentně dostal svému sokovi pod kůži.

Což tak trochu přiznal i samotný Dechambeau. "Je až nechutné, jak se mě ten chlapík snaží srazit k zemi. To ale v golfu není potřeba. Z jakého důvodu? Nevím. Možná jen proto, že žárlí a chce získat víc peněz z programu PGA Tour," konstatoval Dechambeau.

Ten si před vzájemným soubojem užil dlouhých drivů ze střechy hotelu Wynn v Las Vegas. Snažil se trefovat cíl ve vzdálenosti téměř 600 yardů a jak jinak, tím cílem byla velká podobizna Koepky. Zda se trefil? Podívejte se, ale není to nic pro ty, co trpí závratí…

Koepka sice už několikrát vysvětloval, že tím prvním konfliktem mezi nimi byl okamžik, kdy v roce 2019 při turnaji Northern Trust kritizoval DeChambeaua za pomalou hru a nelíbilo se mu, že si jeho rival potom před finálovým kolem stěžoval jeho caddiemu Ricky Elliotovi a ne přímo jemu.

"On byl ten, kdo souhlasil, že se do sebe nebudeme nějaký čas na sociálních sítích pouštět, ale dlouho to nevydržel. Takže dostane, co chtěl. To můžu slíbit," prohlásil Koepka.

Což zní jako nejlepší pozvánka na The Match, který ještě „opepří“ svými komentáři Phil Mickelson a bývalá basketbalová hvězda Charles Barkley.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení