Dokázala jsem fakt dost! Teď se Nelly obětuje pro tátu Petra

Nelly Korda

Nelly Korda v neděli jen přihlížela tomu, jak jí Jin Young Ko skvělým výkonem bere hned několik ocenění a především rekordní odměnu v ženském golfu 1,5 milionů dolarů. Pokud cítila zklamání, čemuž by se nikdo nedivil, nedala to na sobě znát. Naopak ukázala, jak velkou osobností už dnes je.

Skvělým finálovým kolem za -9 si Korejka Ko v neděli zajistila nejen vítězství na finálovém turnaji sezóny LPGA CME Globe Tour Championship, za které inkasovala půl druhého milionu dolarů, ale také titul Hráčka roku.

"Nemůžete dělat nic jiného, než se dívat," uznala Nelly, která se z děleného vedení propadla na dělené páté místo. "Bylo úžasné to sledovat," vysekla poklonu soupeřce, se kterou prohrála v boji o nejlepší hráčku roku.

"Přála bych si to zvládnou lépe, ale celkově si myslím, že jsem měla skvělý rok," zhodnotila Nelly sezónu, ve které vyhrála na LPGA čtyři turnaje včetně svého prvního majoru. To vše korunovala v Tokiu olympijským zlatem a poprvé se také stala světovou jedničkou a tak i uzavře rok 2021.

I když nakonec finále LPGA nevyhrála, uniklo ji spoustu peněz a Ko ji o pouhých 14 bodů vyfoukla i titul Hráčka roku, Nelly si na nic nestěžovala.

"Upřímně, bylo to šílené. Lidé ten náš souboj hodně prožívali a i já jsem to cítila v hlavě, ale pomáhalo  mi to ze sebe dostat to nejlepší. Můžu z toho vyjít tak, že se budu cítit poražená a mít pocit, že jsem měla špatný rok, ale proboha, když se ohlédnu zpět, tak jsem toho dokázala fakt dost."

Nyní se mladší Nelly přesune na dovolenou na západní pobřeží Spojených států. Už za tři týdny se ale vrátí na Floridu, aby s tátou Petrem, bývalým slavným českým tenistou, utvořila hvězdný pár na turnaji PNC Championship, který se koná 16. - 19. prosince v Orlandu.

"Řekla jsem mu, že se mu tím mimo sezónu obětuji, takže by měl radši pořádně trénovat. Bude mít na bedrech náš tým," smála se Nelly před podnikem, na kterém bude s tátou hájit dres proslulého rodinného sportovního klanu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení