Hotovo! Nelly Korda vyšla naprázdno, Ko má všechny trofeje

Jin Young Ko

Žádné drama ani napínavý souboj. Rozhodnuto o tom, kdo z dvojice Nelly Korda a Jin Young Ko se stane první dámou letošní sezony na LPGA, bylo už poměrně záhy. Režii uchopila pevně do svých rukou Korejka a dominovala od první jamky finálového kola závěrečného podniku LPGA CME Group Tour Championship.

Závěrečný flight nedělního kola, v němž vedle Kordy a Ko, které letos vyhrály obě čtyři turnaje LPGA, nastoupila Japonka Nasa Hataoka, sliboval napínavou podívanou. Ve hře totiž byla nejen rekordně vysoká prémie 1,5 milionu dolarů, ale také cena pro nejlepší hráčku roku na LPGA i v žebříčku Race to CME Globe.

Všechny nakonec získala do vlastnictví Korejka Ko. A to dominantním způsobem. Už na první jamce proměnila osmimetrový putt do birdie a potom na první devítce přidala ještě pět dalších birdie.

Její hra byla bezchybná a Nelly Korda v podstatě zůstala na hřišti Tiburon Golf Clubu na Floridě od úvodních jamek mimo hru. Ko nakonec dohrála kolo s výsledkem 9 ran pod par a celkově se skóre -23.

"Snažila jsem se hrát agresívně, a to se mi dařilo. Teď si můžu radost vychutnat naplno," prohlásila Korejka, které se podařilo nakonec jasně udolat největší a vlastně jedinou soupeřku o jmenované trofeje mladší ze sester Kordových.

"Získala letos zlatou olympijskou medaili, vyhrála major a přidala další tři vítězství. Trefuje perfektní dlouhé rány, proměňuje putty. Měla jsem zkrátka jen o trochu víc štěstí než ona, proto jsem tohle všechno získala," radovala se Ko.

A to i přesto, že se od května potýkala se zraněním zápěstí, kvůli kterému nemohla naplno trénovat. "Nevím, co se tam stalo. I proto pro mě byl tenhle týden úžasný," dodala Ko, která letos vyhrála na LPGA pět turnajů a celkem už nasbírala dvanáct titulů.

A navíc získala i 1,5 milionu dolarů, nejvyšší sumu v ženském golfu. Trofej pro nejlepší hráčku na LPGA získala už podruhé během posledních tří let.

Nelly Korda nedokázala s pozdější šampionkou udržet tempo. Ztrácela od první jamky. Kolo nakonec dohrála se skóre -3 a s celkovým výsledkem -17 se dělila o 5. místo.

"Dneska to byla doslova show v podání Jin Young Ko a upřímně řečeno, bylo super to vidět takhle zblízka. Jen jsem celý den seděla a koukala," přiznala bez vytáček 23letá Američanka s českými kořeny, která i přesto má za sebou nejlepší rok své dosavadní golfové kariéry.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení