Největší změna v golfu Dechambeaua? Délka ran to není

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau neustále udivuje délkou svých ran. Vítěz US Open 2020 má za sebou další úspěšný rok, v němž vyhrál jeden turnaj PGA Tour. Pokud byste si vsadili, že právě délka ran byla tím klíčem k úspěchu, prohráli byste. Největší změna v jeho hře je jinde.

Stačí nahlédnout do statistik a je jasno. Osmadvacetiletý Američan vévodí celé PGA Tour v délce drivů. Celkem jednoznačně. Ale on sám vidí největší změnu ve své golfové hře úplně jinde. Ve své mentalitě a v hlavě.

Samozřejmě platí, že Dechambeau tvrdě pracoval na své kondici a díky silovému tréninku se řadí k "nejosvalenějším" hráčům na tour. I díky tomu má na kontě už osm vítězství na PGA Tour a od loňska vlastní i jeden titul z majoru.

"Myslím, že ze všeho nejvíc se ale změnila moje mentalita během hry. Moje myšlení, to je ta největší změna v mém golfu," prozradil DeChambeau.

"Ano, zesílil jsem, ano, můj golfový švih je rychlejší, než býval, ale to všechno mi umožnilo, abych mohl ke hře přistupovat s jinou mentalitou," prohlásil vítěz US Open z roku 2020.

"Díky delším ranám jsem najednou viděl, že mám šanci získat další rány. Řekl jsem si, páni, tím pro mě hra může být zase o trochu jednodušší. A tak se mojí největší změnou stal mozek. Víc jsem začal přemýšlet o ranách na každé jamce, mnohem víc se soustředím na rány wedgemi na green," popsal proměnu.

"Úplně mi to posunulo celé myšlení, které se výrazně proměnilo ve srovnání s tím, co bylo předtím. Tehdy mi musela fungovat opravdu dobře každá část mojí hry, abych měl šanci vyhrát," konstatoval DeChambeau.

Osmadvacetiletý vyhlášený ranař se zatím v nové sezoně na hřišti neobjevil, ale na sociálních sítích se objevili záběry z jeho přípravy během dovolené na Bahamách, nebo z testování nových holí, včetně driverů.

Jeho prvním vystoupení bude exhibiční duel The Match s pořadovým číslem 5 na hřišti The Wynn Golf Clubu v Las Vegas. A jeho soupeřem nejspíš největší rival na golfové scéně Brooks Koepka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení