Nelly Korda lehce ztratila. Stále ale zůstává ve hře o titul

Nelly Korda

Druhé kolo závěrečného turnaje sezony LPGA CME Group Tour Championship a větrné počasí s občasným deštěm docela zamíchalo kartami. Lehce ztratila i Nelly Korda, která sice dělí pátou příčku, ale na vedoucí Francouzku Celine Boutier ztrácí už pět ran.

Francouzka Boutier se ostatním hráčkám tak trochu utrhla. Na posledních deseti jamkách zahrála sedm birdie a usadila se v čele podniku s dotací 5 milion dolarů. A zatímco ona má náskok čtyř ran před trojicí hráček na druhé pozici, za ní je souboj hodně vyrovnaný – hned sedm golfistek dělí jen jediná rána.

Je mezi nimi na dělené 5. pozici se skóre -9 i Nelly Korda, která bojuje s Korejkou Jin Young Ko nejen o páté letošní vítězství na LPGA, ale i titul nejlepší hráčky roku na LPGA.

Mladší ze sester Kordových začala dobře – nechybovala a po jedenácti jamkách byla stále ve hře díky třem birdie, dokud ji nezpomalilo bogey na čtrnáctce. "Snažila jsem se být trochu víc agresívní a byla z toho minela. Takové chyby se mi občas stávají, zvlášť když hraji míček, který mám nad nohama," popsala své bogey 23letá hráčka.

Na rozdíl od ní mohla být Boutier naprosto spokojená, i když i ona zapsala jedno bogey. Jenže to pohodlně vymazala osmi birdie. A díky tomu v honbě za 1,5 milionem dolarů vede o čtyři rány.

"Byla jsem frustrovaná svou první devítkou. Nechala jsem tam pár ran. Pořád jsem držela solidní dlouhou hru, ale na druhé devítce jsem přidala i krátkou, a to mi pomohlo," popsala své druhé kolo 28letá Francouzka.

Boutier byla členkou evropského týmu ve vítězném duelu proti USA v Solheim Cupu, v němž pomohla zisku trofeje i svým vítězstvím v singlu nad Minou Harigae. "Celine je skvělá hráčka. Je všestranná, dokonalá. Ostatně výsledek -14 za dva dny to potvrzuje," uznala právě Harigae.

Po Solheim Cupu se Boutier vrátila domů do Francie, kde vyhrála French Open a po návratu do zámoří získala i svůj druhý titul na LPGA. "V září jsem vyměnila putter a od té doby se moje hra hodně zlepšila," prozradila Boutier.

Starší ze sester Kordových Jessica se drží na dohled první desítky na dělené 13. pozici se skóre -7.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení