Rory Sabbatini byl na PGA Tour diskvalifikován. Neuvěříte za co!

Rory Sabbatini

Rory Sabbatini sice vstoupil do RSM Classic povedeným kolem za 68 ran (-4), už od první jamky však tušil, že pro něho turnaj předčasně skončí. Použil na ní totiž svou 3-dřevo, z jejíž hlavy zapomněl sundat reflexní nálepky. A hrát s nimi golfová pravidla nepovolují.

Sabbatini porušil pravidlo 4.1, které se zaobírá hráčovou výstrojí, konkrétně holemi. Na těch nesmí být během soutěžního kola žádné nepovolené externí doplňky.

"Byly tam reflexní nálepky. Jsou velmi malé a hráči je používají během tréninku, aby sledovali rychlost hlavy hole. A on je zapomněl sundat," okomentoval situaci John Munch, který na PGA Tour řeší právě vybavení.

Jihoafrický rodák reprezentující Slovensko si svou chybu uvědomil poté, co svou holí hned na první jamce zahrál. Nálepky sundal a své kolo dohrál, okamžitě pak ale sám zašel za rozhodčími, kterým celou situaci popsal.

Moc dobře tušil, co bude následovat. A diskvalifikace také přišla. S mínus čtyřmi by mu po prvním kole patřila dělená 55. pozice, nejlépe rozehrál turnaj na hřišti Plantation Kolumbiec Sebastián Muňoz (-10).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení