Starý dobrý McIlroy skvěle začal finále European Tour

Rory McIlroy

Skvělý vztah Roryho McIlroye s Earth Course v Jumeirah Golf Estate ve čtvrtek rozhodně neutrpěl, když McIlroy skvěle rozehrál DP World Tour Championship v Dubaji. Ve finálovém turnaji sezóny European Tour zahrál v 1. kole 65 ran a vede o dvě rány.

Z deseti turnajů, které Rory na Earth Course odehrál, dvakrát vyhrál a pětkrát skončil v TOP 10, když jeho nejhorším výsledkem bylo 20. místo. I teď to rozehrál skvěle, když mu vyšel především vstup do turnaje, kterým potvrdil, že ze sebe definitivně setřásl velké zklamání z Ryder Cupu.

Před měsícem triumfoval na PGA Tour na CJ Cupu, nyní má našlápnuto i ke svému prvnímu vítězství na European Tour od WGC-HSBC Champions v roce 2019. Ale ještě bude mít hodně práce, aby udržel špičkové startovní pole v následujících třech kolech za sebou.

"Cítím, že už jsem velký kluk. Když mám problémy, měl bych si je umět vyřešit sám, místo toho, abych chtěl po ostatních, aby je řešili. Přebral jsem za sebe zodpovědnost a to je přesně to, co jsem udělal po Ryder Cupu," řekl McIlroy po prvním kole.

"Vracím se sem už 12 let, takže to docela letí. Mám odsud spoustu zkušeností, spoustu skvělých vzpomínek. Zahrál jsem tu mnoho skvělých ran a puttů," uvedla bývalá světová jednička.

"Vždycky jsem si své rány uměl dobře představit. Vždycky je vidím. Nevím, kolikrát byl dnes u mých ran vidět Shot Tracer, ale lidé mě pravděpodobně znovu viděli hrát rány. Tak jsem vždycky hrál golf, že jsem svou hru a k tomu se prostě musím vrátit, abych to tak znovu viděl," meditoval McIroy, který může vyhrát turnaj potřetí, ale čtvrté vítězství v celé sezóně European Tour je už letos mimo jeho dosah.

Geniálním příkladem jeho představivosti byla druhá rána na pětiparové dvojce, kterou poslal vysokým draw až na green a vytěžil z toho eagle. Po birdie na jedničce tak byl velmi rychle na skóre -3 a položil tak základ skvělému kolu.

Po osmi jamkách už byl na skóre -6 a i když zahrál na devítce bogey a na druhé devítce nevyužil několik příležitostí ke skórování, zahrál na ní ještě další dvě birdie a vylepšil své skóre na mínus sedm ran.

"Dříve jsem si vedl mnohem lépe a vím, že mohu znovu, zejména s tím, jak se mi vrací moje hra. Letos jsem se dostal do hry o vítězství pouze na jednom majoru a to je málo. Jak jsem nehrál svůj nejlepší golf, nestavěl jsem si ani nejvyšší cíle, proto už se těším na všechny čtyři majory příští rok, protože mám pocit, že jsem opravdu na správné cestě," řekl McIlroy.

Dvě rány za ním je trojice hráčů, ve které je vítěz z minulého týdne z vedlejšího hřiště Fire Joachim B. Hansen, a dále Christiaan Bezuidenhout a Tapio Pulkkanen. Dobře však začal i lídr pořadí Race to Dubai Colin Morikawa, který zahrál o tři rány více než McIlroy a dělí 5. místo.

Záznam prvního kola poběží na stanici Golf Channel ve čtvrtek ve 20:30. Přímý přenos druhého kola startuje v pátek v 8:00.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení