Nelly o rekordní sumě: Bylo by šílené ji vyhrát

Nelly Korda

Ve čtvrtek začíná velmi očekávané finále sezóny LPGA. A na CME Group Tour na Floridě půjde opravdu o hodně. 60 hráček bude v Tiburonu na Floridě hrát o 5 milionů dolarů, což je nejvyšší dotace v historii ženského golfu. Vítězka z toho získá 1,5 milionu dolarů.

Turnaj, jehož velkou favoritkou je i americká světová jednička s českými kořeny Nelly Korda, vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos prvního kola začíná ve čtvrtek v 17:30. V pátek a v sobotu začne přenos ve 20:00 a nedělní finále poběží živě od 19:00.

"Každý by dostal opravdu pěkný vánoční dárek," odpověděla Nelly na otázku, co by s rekordní výhrou udělala. "Chci říct, že by bylo opravdu šílené to vyhrát," řekla v přepočtu o více než 33 milionech korun, které si na konto připíše vítězka.

Nelly rozhodně patří k hlavním favoritkám. Má za sebou fantastickou sezónu s vítězstvím na svém prvním majoru, olympijským triumfem a čtyřmi vyhranými turnaji na LPGA. Poslední trofej vyhrála teprve v neděli po dramatickém finiši Pelican Women´s Championship.

Kromě největších peněz v historii ženského golfu jsou ve hře ještě další ocenění. Finále rozhodne o Rolex Player of the Year a o Vare Trophy.

O Hráčce roku rozhoduje na LPGA bodování, ve kterém je na prvním místě Jin Young Ko před Nelly o méně než 100 bodů. Obě rivalky pak mají velký náskok před třetí Lydií Ko.

Co se týče Vare Trophy pro hráčku s nejnižším průměrným skóre v sezóně, tady vede Nelly se skóre 68,845 ran, ale pokud by se na čele udržela, trofej stejně nezíská, protože neodehraje v sezóně předepsaný počet 70 kol. Ostatně Nelly toto kritérium LPGA nedávno zkritizovala.

Co se týče celkového pořadí Race to CME Globe, tady aktuální pořadí nehraje roli. Před turnajem jsou totiž získané body v sezóně hráčkám resetovány a finálová šedesátka tak bude stát ve čtvrtek na stejné startovní čáře. Vítězka turnaje se pak stane i vítězkou Race to CME Globe a shrábne oněch pohádkových 1,5 milionu dolarů.

A jak LPGA oznámila těsně před turnajem, příští rok to bude ještě více. Dotace finálového turnaje sezóny se v roce 2022 navýší dokonce na 7 milionů dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení