Nový trenér, medaile v ponožce a další "odhalení" o Nelly Korda

Nelly Korda

Rok rodiny Kordových se minulý týden zase o něco víc rozzářil. To, když Nelly Korda vyhrála turnaj LPGA a její bratr Sebastian se dostal až do finále ATP Final pro mladé hráče. Nelly může svůj už tak skvělý rok ještě vylepšit v závěrečném podniku LPGA.

V posledním turnaji sezony LPGA CME Group Tour Championship se hraje nejen o nejvyšší odměnu 1,5 milionu dolarů pro vítězku, ale mladší ze sester Kordových v něm může ještě korunovat už tak výjimečný rok. Sledovat její snažení můžete v přímých přenosech na TV Golf Channel od čtvrtka až do neděle. Úvodní tři kola od 20 hodin, nedělní finálové už od 19 hodin.

Mimo jiné se stala první Američankou od roku 2012, která dokázala vyhrát čtyři turnaje v jedné sezoně. Naposledy to před ní dokázala Stacy Lewis. Může ji navíc překonat, pokud přidá pátý triumf, což naposledy dokázala v roce 1999 Juli Inkster.

Před rozhodující bitvou, v níž hraje Nelly Korda o pozici světové jedničky a nejlepší hráčky LPGA roku, nabízíme pár věcí, které je dobré o 23leté Američance s českými kořeny a aktuální světové jedničce vědět.

Má nového trenéra švihu

Teprve před dvěma týdny začala Nelly Korda spolupracovat s trenérem švihu Jamiem Mulliganem, který koučoval v předchozích dvaceti letech Patricka Cantlaye, který byl nedávno zvolen hráčem roku na PGA Tour.

Jinak Korda začala spolupracovat s Davidem Whelanem v 15 letech, na nějaký čas se rozešli, ale momentálně se společně zaměřují na krátkou hru.

Práce s Mulliganem se zatím zaměřuje na udržení stávajícího švihu i vzhledem ke stále rozehrané sezoně, nicméně k několika drobným úpravám došlo při hře wedgemi. Na otázku, jak našla právě Mulligana, odpověděla, že její starší sestra Jessica je opravdu dobrá kamarádka Patricka Cantlaye.

"Trochu jsem hledala, trochu surfovala, přemýšlela jsem o více trenérech. Líbilo se mi jeho vystupování i to, jak je neustále pozitivní," přiznala Nelly.

Výjimečnou jízdu odstartoval minutý cut

Přestože Nelly dokázala už zkraje roku vyhrát dva turnaje LPGA, přiznala, že teprve minutý cut na US Women’s Open, kde zahrála 78 a 75 ran, byl tím skutečným zlomovým okamžikem a nastartoval ji pro zbytek roku.

"Myslím, že to pro mě byl ten bod zlomu. Trochu jsem změnila své chování, protože, to že jsem nedala cut na tomhle turnaji, pro mě bylo velké zklamání," prozradila 23letá hráčka.

Pomohl jí tehdy i její otec Petr, bývalý skvělý český tenista, který ji doma v Bradentonu na Floridě připravil něco, co sama označila za výcvikový tábor. Pomohl. Nelly vyhrála další dva turnaje včetně prvního majoru a poprvé se stala světovou jedničkou.

Olympijské zlato schované v ponožce

Nelly má zatím své vítězné trofeji v pracovně svého floridského bytu. Přiznává, že chybí jakákoliv organizace a slibuje, že po sezoně si svou „síň slávy“ upraví. Chybět nebude ani zlatá olympijská medaile, která má za sebou dlouhou a leckdy i složitou cestu.

"Objela se mnou skoro celou zeměkouli," prohlásila Korda. Svůj cenný kov ukrývala v batohu do ponožky. "To proto, aby se nepoškodila, nepoškrábala. Ale při návratu do USA jsem ji na bezpečnostních kontrolách musela vyndávat, ale všechny jsem hned varovala, aby ji nepoškodili," objasnila, proč zvolila za úkryt právě ponožku.

Její průměrné skóre je impozantní

Po posledním vítězství na Pelican Championship, kde odehrála kola 65, 66, 63 a 69 ran, se Nelly posunula na první místo s průměrným skóre 68,845. Ale protože nenaplní minimální počet 70 odehraných kol, nemá nárok na zisk Vare Trophy pro hráčku roku s nejnižším průměrným skóre.

"Myslím, že už jsem se s tím nějak vyrovnala. Upřímně řečeno, ani jsem o tom nepřemýšlela jako o jednom ze svých cílů pro letošní rok," přiznala Korda.

Dosud nejnižší rekordní průměrné skóre tak stále drží Annika Sorenstam, která sezonu 2002 odehrála v průměru za 68,697.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení