Kdo se stane evropskou jedničkou roku? Šanci má šest hráčů

Collin Morikawa

Turnaj DP World Tour Championship v Dubaji, který startuje ve čtvrtek, uzavře letošní sezonu European Tour a také Race to Dubai. A zatímco závěrečný podnik sezony může vyhrát kdokoliv z 53členného startovního pole, o evropskou jedničku bojuje už jen šest hráčů.

Právě v Dubaji, jako už tradičně, vyvrcholí bitva o první příčku v Race to Dubai. Zatím drží první dvě příčky dvojice Američanů Collin Morikawa a Billy Horschel. Nejlepší z Evropanů Jon Rahm na třetí pozici svůj start odřekl kvůli únavě. V akci bude čtvrtý v pořadí Tyrrel Hatton.

Ve hře jsou nejen podíly z prize money turnaje ve výši 9 milionů dolarů, ale také 2000 bodů, které mohou být klíčovým faktorem v dostizích o pozici evropské jedničky.

Kdo může být korunován evropskou jedničkou? Z aktuálního 53členného startovního pole v Dubaji má stále šanci se jí stát šest hráčů. Nejblíž k titulu má aktuální lídr Race to Dubai a světová dvojka Collin Morikawa, který vedle vítězství na WGC-Workday Championship vyhrál v červnu i The Open a získal svůj druhý titul z majoru.

Pokud by v Dubaji vyhrál, stal by se prvním Američanem. Čistě matematicky vzato, i kdyby skončil na turnaji poslední, stále by mohl být korunován evropskou jedničkou. Záleží totiž na umístění ostatních pěti hráčů.

Jen 236 bodů za Morikawou je další Američan Horschel, který ovládl v září BMW PGA Championship ve Wentworthu. Výhra v Dubaji by mu zaručila první příčku v Race to Dubai, ale šanci má i když skončí až osmý. Ale nesmí vyhrát ani jeden ze čtveřice hráčů za ním a pomoci mu musí i Morikawa.

Evropskou jedničkou roku se mohou stát i Tyrrell Hatton, Min Woo Lee, Paul Casey a obhájce loňského titulu Matt Fitzpatrick. Těm ale zajistí prvenství jen výhra a ještě s "malou pomocí" Morikawy a Horschela.

Závěrečný podnik sezony na hřišti Jumeirah Golf Estate má tradičně startovní pole našlapané velkými jmény. Platí to i letos. Představí se hned několik vítězů majorů. Vedle Morikawy ještě Rory McIlroy, Sergio Garcia, Patrick Reed, Danny Willett, Shane Lowry a Martin Kaymer.

Vyvrcholení sezony European Tour můžete sledovat v přímých přenosech na TV Golf Channel. Od čtvrtka do soboty od 8 hodin ráno, nedělní finálové kolo začíná už v 7.30.

Startovní časy a flighty naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení