Woods chodí sám, bez berlí a bez pomoci. Kdy se vrátí?

Tiger Woods

Golfoví fanoušci s napětím doslova hltají každou novou zprávu o stavu Tigera Woodse. Popravdě řečeno, moc jich není. A když, tak víc jen spekulace. Ta poslední ale vzbuzuje jisté naděje – vítěz 15 majorů byl viděn při chůzi. Už bez cizí pomoci, bez berlí.

Od těžké únorové autonehody, při níž Woods utrpěl vážná zranění nohou, uplynulo už osm měsíců. Jak na tom je 45letý bývalý první hráč světa aspoň trochu poodhalilo poslední zveřejněné video.

Na něm se Woods pohybuje večer v Los Angeles sám bez cizí pomoci, bez berlí a s batůžkem na zádech. Pravou nohu má stále v kompresním rukávu a jeho chůze je hodně opatrná a stále lehce na nohu napadá.

Od několika únorových operačních zákroků ale evidentně ušel velký kus cesty. Nicméně o jeho případném návratu na golfová hřiště je možné stále jen spekulovat. K úplnému uzdravení má před sebou ještě nejspíš dlouhou cestu.

Nicméně, podle zpráv z různých anonymních zdrojů už Woods dostal povolení obnovit určitou golfovou aktivitu, ale pouze ve velice omezené formě. Několikrát byl také viděn na hřišti se svým synem Charleim.

Víru v to, že se o návrat na golfovou scénu pokusí, vyjádřil nedávno i Justin Thomas, který několikrát 45letého Američana navštívil.

A s Woodsem počítá i Davis Love III, který převzal jeho kapitánství v týmu USA pro utkání Presidents Cupu v roce 2022. Kapitánskou roli si Woods vyzkoušel už v roce 2019 v Melbourne a tehdy jako hrající kapitán vyhrál všechny tři svá utkání.

"Bylo by skvělé, kdyby mohl pokračovat jako kapitán. Líbilo se mi, když byl kapitánem v Austrálii, ale zároveň říkal, chci být hráčem týmu," konstatoval Love.

"Jeho role je jasná. Když mi Tiger zavolá a řekne, hele tebe vykopli a já to přebírám, je to jeho role. Jestli bude chtít asistentem, bude vítán. To bude v jakékoliv roli," prozradil Love.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení