Jakubčík v Mexiku zazářil. Vyhrál turnaj juniorské série

Filip Jakubčík

Amatér Filip Jakubčík se v Mexiku blýskl vítězstvím na juniorském turnaji Copa Valle de Mexico v rámci série MexGolf Junion Tour. V Club De Golf Vallescondido zahrál tři kola za 72, 75 a 71 ran a s celkovým skóre +2 zvítězil ve své kategorii do 18 let o dvě rány.

Jakubčík porazil v drtivé většině mexické či jihoamerické startovní pole doplněné několika mezinárodními hráči a stal se prvním nemexickým hráčem této sezóny, který zvítězil v MexGolf Junior Tour.

Dvě rány za ním zaostal domácí José Antonio Safa z Torreón Country Clubu, který zahrál ve třetím finálovém kole stejně jako Jakubčík 71 ran.

"Chtěl bych poděkovat organizátorům za skvělý turnaj a skvělé podmínky a také všem lidem, kteří mě tady podporovali," uvedl Jakubčík v krátké řeči při vyhlašování vítězů.

Prezident Mexické golfové federace Fernando Lemmen Meyer považuje za velmi pozitivní, že domácí juniorskou túru doplňují hráči ze zahraničí, jako je právě Jakubčík.

"Jsme za to velmi šťastní. Víme, že to naše hráče povzbuzuje, aby se snažili o to více. Je to pro ně skvělá konfrontace a příprava. Konkurence našich hráčů je velmi prospěšná i pro zahraniční hráče, kterým jsme naše turnaje otevřeli," uvedl.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení