Nelly Korda už ztratila naději. Přesto dokázala zvítězit

Nelly Korda

Nelly Korda to dokázala. Ale snadné to nebylo ani trochu. Zvlášť když na sedmnácté jamce turnaje Pelican Women’s Championship zahrála triple bogey. Přesto dokázala vybojovat účast ve čtyřčlenném play-off a v něm získat svůj čtvrtý turnajový titul v letošní sezoně na LPGA.

Závěr turnaje v Belleair na Floridě přinesl málo vídané drama. A také vedle skvělého golfu málo vídané chyby. K tomu druhému přispěla i 23letá Korda, když na jamce číslo 17 zahrála triple bogey. A zdálo se, že v tu chvíli vypadla z boje o titul.

To proto, že na sedmnáctku vstupovala ona i Lexi Thompson se skóre -19 a obě se od začátku kola přetahovaly o vedení. Jenže Thompson zahrála na sedmnáctce bogey a totéž předvedla i na osmnáctce. Pokaždé po relativně krátkém puttu.

Zvlášť ten neproměněný z metru a půl na závěrečné jamce přišel Thompson hodně draho – putovala na své první vítězství od června 2019. Minula a muselo se rozhodnout ve čtyřčlenném play-off společně s Lydií Ko a Sei Young Kim, do něhož šly hráčky se skóre -17.

"Upřímně řečeno, ztratila jsem už naději," přiznala později Korda. Ale nic nevzdala. V rozstřelu totiž téměř identicky zopakovala hru na osmnácté jamce včetně téměř čtyřmetrového puttu do birdie. Thompson z metru a půl opět selhala, a tak mohla Američanka s českými kořeny slavit čtvrtý titul sezony.

"Když jsem byla mladší a hrála jsem proti tátovi, vždycky se mě snažil naštvat. Potom mí říkal, že když jsem naštvaná, tak ze sebe dostanu ještě víc," prozradila mladší ze sester Kordových.

Hodně jí v tu chvíli pomohl i její caddie Jason McDede, když jí poradil, aby si po triple bogey na sedmnáctce dala minutový reset a myslela jen na pozitivní věci. Evidentně to pomohlo. Následovala dvě birdie…

Nelly Korda se tak stala letos společně s Jin Young Ko jedinou hráčkou, která dokázala vyhrát čtyři turnaje. Díky tomu se také dostala o deset bodů před Ko v pořadí o nejlepší hráčku roku na LPGA. A do konce sezony už zbývá jen jediný turnaj.

"I když jsem řekla, že jsem na sedmnáctce ztratila naději, nikdo se nevzdám. Když padnout, tak pokaždé v boji," prohlásila Korda. Mezi prvními gratulanty nechyběla ani její starší sestra Jessica, která obsadila dělené 11. místo se skóre -12.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení