Unavený Rahm vynechá finále European Tour

Jon Rahm

Světová jednička Jon Rahm nebude největší hvězdou turnaje DP World Tour Championship, kterým příští týden vyvrcholí sezóna Race to Dubai na European Tour. Třetí hráč celkového pořadí se rozhodl turnaj vynechat s tím, že dá po náročné sezóně přednost odpočinku.

Rahm letos zažil přelomový rok jak na hřišti, tak i mimo něj. Španěl vyhrál v červnu na US Open, svůj první major v kariéře a stal se světovou jedničkou. Ještě předtím na Memorialu byl pozitivně testován na Covid-19, když vedl po třetím kole o šest ran.

Další pozitivní test přišel těsně před olympiádou v Tokiu, které se tak nemohl zúčastnit. Později skončil na druhém místě v TOUR Championship a na PGA Tour získal cenu pro Hráče roku. K tomu vyhrál Harry Vardon Award pro hráče s nejnižším průměrným skóre.

Při následném Ryder Cupu musel na americké půdě ve Whistling Straits skousnout těžkou porážku od Američanů, ale Evropanům pomohl ke třem a půl bodům z devíti. Prohrál pouze v nedělních singlech.

Když v říjnu na domácím Andalucia Masters na European Tour neprošel cutem, bylo už na něm znát velké vyčerpání. "Je to poprvé, co nechci golfové hole ani vidět. A to říká někdo, kdo tento sport miluje a zažil v něm v tomto roce tolik skvělých věcí," uvedl Rahm.

"Více než moje tělo je to mysl, která už nemůže. Musím si odpočinout," dodal 27letý Rahm, který se letos těsně před Masters v Augustě stal poprvé otcem.

Rahm měl letos po svých triumfech v letech 2017 a 2019 možnost vyhrát finále European Tour už potřetí za posledních pět let, ale nyní se zdá, že triumfovat bude poprvé Američan, když první dva v pořadí Race to Dubai jsou Colin Morikawa a Billy Horschel.

Hraje se o 9 milionů dolarů, z nichž tři miliony získá vítěz.

Už dříve se rozhodli vynechat Dubaj také Viktor Hovland a Justin Rose, ale je to Rahm, který bude poslednímu turnaji European Tour nejen v tomto roce, ale i v historii, chybět nejvíce. Od příští sezóny začíná nová éra DP World Tour, když se z titulárního partnera finále sezóny stává strategický partner celé Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení