Nejdřív pobavil internet, pak skvěle zahájil turnaj v Dubaji

Dean Burmester

Byl by to naprosto běžný obrázek z turnajů. Těsně minutý putt, následuje ruka přes pusu či jiná reakce vyjadřující velké mrzení, že to tam nespadlo. To přesně předváděl v Dubaji Jihoafričan Dean Burmester. Jenže na putting greenu.

Ve hře jsou velké peníze, takže každý proměněný či neproměněný putt často provázejí velké emoce, zvláště v těch případech, kdy je to velmi těsné. Kamery však zachytily Burmestera, kterak stejně prožívá těsně minuté putty i během tréninku, čímž se teď baví sociální sítě.

Tento vtipný moment byl zachycen před jeho vstupem do AVIV Dubai Championship na Fire Course v Jumeirah Golf Estate. Burmester se rozehrával na cvičném greenu, jenže už byl nejspíš tak soustředěný na hru, že reagoval, jako by už byl na hřišti.

Jenže po 1. kole je to on, kdo se může smát především. Maximální soustředění se mu vyplatilo, když v 1. kole ani jednou nechyboval, zahrál sedm birdie a 65 ran a se skóre -7 je na děleném 2. místě o dvě rány za vedoucím Joachimem B. Hansenem z Dánska.

Z hvězdného flightu Tommy Fleetwood, Paul Casey a Min Woo Lee se nejvíce dařilo Fleetwoodovi, který zahrál -6 a je na děleném 6. místě. Novozélanďan Lee byl jen o ránu horší a Fleetwoodův spoluhráč z Ryder Cupu Casey zahrál o dvě rány hůře a je ve třetí desítce.

Repríza 1. kola poběží na stanici Golf Channel ve čtvrtek od 19:00. Přímý přenos 2. kola začíná v pátek v 9:00.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.