Zpátky ke kořenům. McIlroy se vrátil k trenérovi z mládí

Rory McIlroy a Michael Bannon

Teprve před osmi měsíci se Rory McIlroy rozešel se svým dlouholetým trenérem Michaelem Bannonem a začal spolupracovat s proslulým Petem Cowenem. Nyní je ale vítěz čtyř majorů zpět u kouče, který ho provází už od mládí.

"Je to tak. Michael a já už opět spolupracujeme," prozradil McIlroy pro Golfweek. "Vždycky jsem měl s Petem dobrý vztah a pokud budu potřebovat, mohu ho vždycky požádat o názor, ale teď jsme to já a Michael," uvedl McIlroy.

Bannon, který je stejně jako McIlroy ze Severního Irska, měl během pandemie Covid – 19 problémy s cestováním, zatímco McIlroy byl ze své hry i švihu frustrovaný. Proto na březnovém The Players Championship začal spolupracovat s Cowenem, načež zaznamenal jistý pokrok.

V květnu vyhrál potřetí Wells Fargo Championship a zvítězil i ve svém dosud jediném podzimním startu na CJ Cupu. McIlroy se ale ve stejném období nevyhnul neúspěchům.

Trápil se v Ryder Cupu, kde poprvé v kariéře nezískal ani bod v týmových soubojích a jediný bod si připsal až v nedělních singlech. Ve světovém žebříčku klesl nejhůře až na 15. místo.

"Něco se povedlo, něco už tolik ne," hodnotil sezónu na PGA Tour během TOUR Championship. "Začalo to dobře, i když vlastně ne. Dosáhl jsem některých dobrých výsledků, ale nikdy jsem se vlastně necítil úplně pohodlně," pravil McIlroy.

Jeho dalším startem bude listopadové finále European Tour DP World Tour Championship v Dubaji. Pak se ještě v prosinci představí na turnaji Tigera Woodse na Bahamách na Hero World Challenge, než za rokem 2021 definitivně otočí list.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení