DeChambeau o svém novém driveru Cobra: Je nechutný

Bryson DeChambeau

Nejspíš se máme v příštím golfovém roce na co těšit. Tedy minimálně příznivci Brysona DeChambeau, který se evidentně chystá přidávat další a další metry délky svým ranám z týčka. I proto, že po testování nového driveru Cobra byl navýsost spokojený.

Přitom platí, že výrobce golfových holí se značkou Cobra to nemá s 28letým Američanem tak docela jednoduché. DeChambeau je proslulý svým vědeckým přístupem ke golfu i hře a také se leckdy nebere servítky, když se mu něco nelíbí.

Není to tak dávnou, když v létě nadával na svůj driver a označil ho za „viníka“ toho, že více času strávil mimo fairwaye. Vlastní frustraci si pak vybil na driveru a na jeho kritice. Reakce na sebe nedala dlouho čekat a vítěz osmi turnajů PGA Tour to od Cobry pěkně schytal.

Po posledním testování své "nové zbraně" na příští sezonu se zdá, že hrany byly definitivně obroušeny. "Je nechutný," hlásil Dechambeu svým osobitým stylem pocity po testování driveru. A slovo nechutný mělo v tomto  případě vyjadřovat nejvyšší míru uspokojení.

Největší ranař na PGA Tour při nedávném testování vylepšil své osobní maximum rychlosti odpáleného míčku na 215 mil za hodinu, tedy 346 km/h. A je nadšený tím, že i v případě, kdy netrefí míček přesně, dokáže míček po jeho drivu letět rychlostí až 200 mil za hodinu.

"U všech všudy, myslím, že tohle je další úroveň. I když ránu špatně trefím, letí to 200 mil v hodině, lidičky," neskrýval spokojenost DeChambeau, který drivery testoval společně se svým přítelem a úřadujícím mistrem světa mezi golfovými bombery Kylem Berkshirem.

"Tohle je něco, o co jsem se pořád snažil. Doteď se drivery nevyráběly správně, ale tenhle se konečně "staví" správně, jak má," přidal vítěz US Open z roku 2020 další superlativy.

Počítá s tím, že s novým driverem vyrukuje na golfovou scénu v roce 2022, ale nejspíš ho použije ještě o něco dřív – už při dalším vydání golfového duelu The Match, v němž se tentokrát 26. listopadu střetne se svým rivalem Brooksem Koepkou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení