Nicklaus promluvil o velké trojce. A Tiger? On se vrátí

Jack Nicklaus

Fanoušci na americké PGA Tour se těší na další dramatickou bitvu. Na hřišti Muirfield u legendárního Jacka Nicklause se znovu střetne tzv. velká trojka. Day, Spieth a McIlroy. “Vidím v nich něco ze sebe,” tvrdí o nejlepších golfistech současnosti hostitel.

Všechno se točí kolem nich. Do Muirfieldu přijede na Memorial 120 hráčů, ale nemluví se prakticky o nikom jiném. Ani o samotném hostiteli, který kolem sebe vybranou smetánku shromáždil. Největšími celebritami jsou tu pánové Day, Spieth a McIlroy - první tři hráči světového žebříčku.

“Je o ně zájem u fanoušků, u médií. To je dobře,” ozval se den před zahájením turnaje Nicklaus, jehož podnik bude posledním velkým testem před nadcházejícím US Open v Oakmontu, kde by se měl odehrát další souboj nejlepšího tria.

Poslední velké měření ovládl jasně Day, když na začátku května zvítězil na Players. V Augustě zase dlouho vedl Spieth a o titul ho připravil jen kolaps na druhé devítce. Minulý týden už ale v Texasu dominoval. McIlroy pro změnu ovládl domácí Irish Open. I proto to na první pohled vypadá, že jakýkoli jiný šampion by byl jak v Muirfieldu, tak Oakmontu překvapením.

“Nebuďte překvapení, když mezi ně skočí někdo jiný. Myslím, že dnes máme více dobrých hráčů než kdykoli dříve. Je jich více, než když jsem hrál já. To si myslím, že říká dost,” zavzpomínal šestinásobný vítěz Masters, kterému trio kolem světové jedničky Daye připomíná leccos z jeho hry. “Ale tihle mají lepší krátkou hru,” uznal.

Woods? Prostě není připravený

Také v šedesátých letech, kdyby byl na výsluní on, se golfový svět točil především kolem třech hráčů. Arnolda Palmera, Garyho Playera a právě “zlatého medvěda” Nicklause.

“My byli tři lepší hráči. A hned za námi byl Billy Casper, Lee Trevino, přišel Tom Watson,” vyjmenovával další velké hráče Nicklaus a dodal, že i tehdy bylo trochu nespravedlivé, že se pozornost upínala pouze na první tři.

“A i když jsou ti tři mimořádně dobří, zcela jistě to takhle vypadá i dnes. Máte Rickyho Fowlera, Bubbu Watsona, Matsuyamu a řadu dalších dobrých mladých hráčů. Nebude to trvat dlouho a také budou připadat v úvahu.”

Když už je řeč o nejobletovanějších golfistech, ten, který by asi jako jediný mohl předturnajovou pozornost strhnout na sebe, do Muirfieldu nepřijede. Ačkoli se o účasti Tigera Woodse čile spekulovalo, někdejší světová jednička návrat na greeny znovu odložila.

“Myslím, že by rád tenhle týden hrál, jen prostě není připravený. Ale myslím, že se vrátí,” věří Nicklaus pětinásobnému vítězi jeho vlastního turnaje.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení