Takhle špatně hraji už dlouho, připustil trápící se Koepka

Brooks Koepka

Čtyřnásobný major šampion Brooks Koepka loni především v druhé polovině roku o sobě dával vědět především skrze hašteření s Brysonem DeChambeauem, nikoliv svými výsledky. Nyní se snaží najít cestu ven z vleklé krize, kterou z části způsobilo i zranění zápěstí. Sedět doma se mu ale nechce.

Koepka tento týden startuje v Mexiku v Mayakobě, kde původně nechtěl hrát, aby se mohl věnovat práci na své hře. Nakonec ale usoudil, že doma s ní nic lepšího neudělá, a tak se rozhodl týden strávit v turnajovém rytmu.

"Když budu sedět doma, nic lepšího mi to nedá," řekl před svým třetím startem v nové sezóně 2021/2022, v níž zatím skončil na děleném 67. a děleném 38 místě.

Navázal tak na nevýrazné výkony z minulé sezóny, kdy se mu od děleného 6. místa na The Open nepodařilo v dalších šesti startech skončit v TOP 20. Součástí tohoto úseku bylo i jedno odstoupení kvůli zápěstí a nevýrazný výkon v Ryder Cupu, kdy patřil k nejslabším článkům vítězného týmu USA.

Ve svých dvou dosavadních podzimních startech se mocně potýkal se svou hrou železy, krátkou hrou a puttováním. "Takhle špatně hraji už dlouho. Snažím se příjít na to proč a dostat se z toho," uvedl ve středu v Mexiku před World Wide Technology Championship.

"Doufám, že se z toho opět brzy dostanu na druhou stranu," uvedl Koepka, který se prý po dalším  roce, kdy byl sužován zraněním cítí zdravý a může konečně trénovat bez omezení.

"Hodně jsem si vytrpěl. Máte období, kdy si procházíte pocitem, že nemáte kontrolu nad hlavou hole nebo nevíte, kde přesně je váš švih a co máte dělat. Je to prostě frustrující. Nemyslím si, že jsem hrál tak špatně, jak jsem si tvrdil, ale nebyla tam prostě konzistence," vyprávěl.

"Určité druhy ran tam prostě nemám. Ne tak, jak jsem zvyklý," řekl Koepka, který se rozhodl to pro zbytek roku urvat hraním.

Po Mexiku se hned v příštím týdnu představí na Houston Open a na začátku prosince zakončí rok 2021 účastí na turnaji Tigera Woodse Hero World Challenge na Bahamách.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení