Boj mezi PGA Tour a Saúdy. Jak to vidí Graeme McDowell?

Graeme McDowell

Na obzoru je nejspíš další díl konfliktu mezi PGA Tour a projektem golfové ligy podporované saúdskými investory. Jak to ale vnímá hráč, který v roce 2020 vyhrál turnaj Saudi International a je členem PGA Tour. A samozřejmě chce hrát na turnaji i příští rok.

Projekt golfové ligy je o další krok blíž své realizaci. Šéfem série by se měl stát slavný Greg Norman. Poté, co turnaj Saudi International skončil jako součást European Tour, bude se příští rok v rámci Asian Tour. A s tím budou spojené i další investice Saúdů.

Jedním z hráčů, kterých se aktuální rozepře hodně týká je Graeme McDowell, který v roce 2020 na turnaji Saudi International vyhrál. Další dva ročníky v letech 2019 a 2021 ovládl Dustin Johnson.

"Posledních pár měsíců, možná už let, mluvíme o tom, co to všechno znamená. Je konstruktivní, nebo destruktivní, když PGA Tour opustí pět nebo deset hráčů patřících mezi nejlepší na světě. Očividně je zřejmé, že je to velký problém," přiznal McDowell.

"Momentálně je to zcela neznámá veličina. A je těžké komentovat, zda je to pro golf špatné, nebo naopak dobré. I když platí, že konkurence je obvykle dobrá pro všechny," konstatoval 42letý Severní Ir, který aktuálně hraje turnaj PGA Tour na Bermudách.

"Mám pocit, že produkt PGA Tour nebyl nikdy tak silný, jako je právě teď. A stále sílí. Rozhodně právě teď nemám žádné smlouvy s novou sérií," ubezpečil McDowell.

Nicméně se netají, že by rád opět startoval na turnaji Saudi International, kde loni vyhrál. Stejný zájem projevilo dalších sedm hráčů, kteří jsou členy PGA Tour včetně Dustina Johnsona.

McDowell, stejně jako dalších sedm hráčů už požádal o uvolnění na turnaj, který se uskuteční v příštím roce. PGA Tour se zatím k možnému uvolnění hráčů nevyjádřila, ale její šéf už před časem pohrozil, že pokud se hráči PGA Tour saúdského golfového projektu zúčastní, hrozí jim doživotní vyloučení z PGA Tour.

"Požádal jsem vedení PGA Tour o uvolnění, abych se mohl na turnaj příští rok vrátit. I proto, že jsem velkou část své kariéry odehrál i na Blízkém Východě. Zatím ale nevím ani já ani ostatní, jestli budeme moci si na téhle akci zahrát," dodal McDowell.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení