Mickelsonova rovnice: 9 ran na devítce. A hned dvakrát

Phil Mickelson

Říká se, že do stejné řeky nevkročíš. Phil Mickelson tenhle výrok poněkud zpochybnil. Na turnaji PGA Tour Champions totiž ve druhém kole zahrál na pětiparové devítce devět ran. O den později ve finálové rundě na stejné jamce tohle číslo zopakoval.

Mickelson vstupoval do turnaje Dominion Energy Charity Classic jako obhájce vítězné trofeje a navíc se mohl zapsat do historie. Během svých předchozích čtyř startů mezi seniory třikrát vyhrál. A pokud by vyhrál počtvrté při svém pátém startu, překonal by i Jacka Nicklause, který na čtyři vítězství potřeboval jen šest startů.

Jenže na první příčku Mickelson tentokrát neútočil. V sobotním kole se držel na skóre -3 a dvě rány pod par celkově, když přišel na pětiparovou devítku. Z týčka poslal dva drivy do autu a pak ještě potřeboval pět ran, než dostal míček do jamky. A devítka byla na světě.

Pětiparová jamka č. 9 přitom není nějakým strašákem. Měří 547 yardů a byla třetí nejsnadnější jamkou týdne. I Mickelson na ní v pátečním kole zahrál birdie.

V neděli se rozhodně chtěl rozloučit podobně a předchozích devět ran vymazat. Pro 51letého leváka to byla v neděli vzhledem k tomu, že startoval z desítky, závěrečná jamka. Na prvních dvanácti jamkách nasázel sedm birdie, ale vše se začalo komplikovat nejprve na tříparové čtyřce, na níž si připsal double bogey.

Ještě hůř dopadl na devítce, na které zahrál opět devět ran. Zatímco první devítku zvládl na 31 ran, na druhou jich potřeboval 40. I kvůli tomu skončil celkově v paru až dělený 47. a se ztrátou 14 za vítězným Bernhardem Langerem.

Hodně bolestivý závěr turnaje, na kterém obhajoval titul a loni vyhrál se skóre -17. "Hraju na PGA Tour Champions proto, abych si udržel svou schopnost být konkurence schopný, navíc v prostředí, které není vůči vám tak tvrdé a netrestá vás," nechal se Mickelson slyšet před turnajem, když vysvětloval, proč hraje mezi seniory.

Během něj ani po něm už s médii nehovořil, a tak se nemohl vyjádřit, jestli to platilo i pro tentokrát.

Turnaj měl tentokrát jinou hvězdu – Bernharda Langera, který rozhodl o svém 42. vítězství na PGA Tour Champions až v play-off, v němž porazil Douga Barrona. Navíc se stal ve věku 64, 1 měsíc a 27 dní nejstarším vítězem série v její historii.

"Všechno rozhodl jediný putt. Takhle těsné to tady je," okomentoval svůj triumf Langer. "Je to prostě anomálie. Je neuvěřitelný, ale opravdu neuvěřitelný. A je mým dobrým přítelem. Jestli mě má někdo porazit, pak mi nevadí, když mě porazí on," složil poklonu svému soupeři poražený Barron.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení