Pět výzev Brysona DeChambeau pro sezonu 2022 na PGA Tour

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau byl letos na golfových hřištích nepřehlédnutelnou postavou. A rozhodně nejen kvůli originálnímu přístupu ke golfu, osvalenému tělu a sporu s Brooksem Koepkou. Dařilo se mu i herně. V březnu vyhrál už svůj osmý turnaj na PGA Tour.

Nemusel být jediný. V březnu triumfoval na turnaji Arnold Palmer Invitational a ke druhému vítězství měl blízko na BMW Championship, kde prohrál až na šesté jamce play-off s Patrickem Cantlaym.

Pravda, objevilo se i několik horších výkonů, při nichž doplácel leckdy i na svůj herní styl, který se v mnoha aspektech liší od většiny hráčů. DeChambeau na sobě ale stále pracuje a stále svou hru posunuje dál.

Pro příští rok 2022 před ním stojí minimálně pět velkých výzev. Tady jsou….

Vyhrát Masters 2022

Osmadvacetiletý vítěz US Open z roku 2020 se na adresu Augusty National nevyjadřoval úplně uctivě. Sebevědomě tvrdil, že tohle hřiště by měl zvládnout docela snadno. Jenže zatím se ani jednou nedostal ani do top 20, což pro něj musí být dost frustrující.

V roce 2016 na Masters skončil na 21. místě, což je pro něj dosud nejlepší výsledek z Augusty. Letos věřil, že se svým silovým golfem už uspěje, ale skončil až na 46. pozici. Vítězství a zisk zeleného saka by pro něj bylo velkým průlomem.

Vítězství mezi golfovými ranaři

Vyhlášený golfový bomber udivuje délkou svých ran na PGA Tour, a tak si vyzkoušel letos i mistrovství světa golfových ranařů. Startoval hned po Ryder Cupu a dostal se až mezi osmičku nejlepších, resp. nejdelších.

Při své premiéře mezi "long drivery" si vedl výborně, ale hned po šampionátu slíbil, že se za rok vrátí "delší a lepší". V Nevadě letos skončil sedmý, jeho cílem je ale příčka nejvyšší.

Překonat hranici 450 yardů

V sezoně 2021 na PGA Tour byl nejdelším DeChambeauovým drivem ten z druhého kola turnaje Sentry Tournament of Champions, který měřil 414 yardů. Při Ryder Cupu napálil ránu až do vzdálenosti 417 yardů, ale každý ví, že jeho potenciál tím ještě není vyčerpaný. Takže padne hranice 450 yardů?

Trefit všechny fairwaye během kola

Zatímco délka Dechambeauovým ranám z týčka rozhodně nechybí, s přesností už to tak slavné není. V přesnosti trefování fairwayí figuroval až na 178. místě statistik, což je pro hráče, který byl i na čtvrtém místě světového žebříčku, poměrně bídné. Takže další výzvou je přesnost a trefování fairwayí.

Obhájit titul v Bay Hill

DeChambeau letos v březnu vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational po parádní bitvě s Lee Westwoodem. Byl to pro něj jeden z ikonických okamžiků kariéru. Vyhrát podruhé za sebou dokázal naposledy v roce 2015 Matt Every a Tiger Woods vyhrál v Bay Hill osmkrát. DeChambeau by se stal teprve osmým hráčem, který vyhrál v Bay Hill víckrát než jednou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení