Lieser si na Mallorce na závěr polepšil, první titul slaví Winther

Ondřej Lieser

To nejlepší si Ondřej Lieser nechal na Mallorca Golf Open na závěr. Ve finálovém kole dalšího turnaje European Tour zahrál i díky eaglu za 68 ran (-2) a s celkovým skóre dvě pod si polepšil na konečnou dělenou 45. příčku. Premiérové vítězství na okruhu slaví Dán Jeff Winther.

Lieser prožil letos už tradičně tak trochu divoký turnaj s koly kolem paru, když se v pátek zachránil dvěma berdíky na posledních dvou jamkách, díky čemuž prošel na ránu cutem. O víkendu pak přidal dvě kola pod par.

V pátek se pod něj dostal o ránu a celkově se vrátil do paru, v neděli o dvě. Finálové kolo startoval na druhé devítce a po birdie na 11 přidal senzační eagle na čtyřparové čtrnáctce. Poté sice přišlo bogey na šestnáctce, ale další dva berdíky znamenaly, že byl po úvodní devítce čtyři pod!

Ztracenou ránu z jedničky si vzal zpět čtvrtým berdíkem dne na pětce, kde skóroval ve třetím dnu po sobě, velmi povedené kolo si však v závěru pokazil dabláčem na tříparové sedmičce. Do klubovny tak přinesl 68 ran.

Díky děleném 45. místu si nepatrně polepšil v pořadí Race to Dubai, pouze ale o tři místa na 218. pozici. V závěru roku tak stále potřebuje trefit skvělý výsledek, díky kterému by si výrazně polepšil s ohledem na další sezonu.

Z vítězství se na Mallorce radoval Dán Jeff Winther (celkově -15), kterému stačilo dojít finálové kolo v paru. O moc lépe se totiž nedařilo ani jeho nejbližším pronásledovatelům a ze zadních pozic nikdo nezaútočil tak, aby 33letého rodáka z Gladsaxe z prvního místa sesadil.

Winther tak dokázal turnaj vyhrát díky dvěma senzačním kolům, když ve čtvrtek a sobotu zahrál pokaždé za 62 ran (-8). Jinak to byl průměr, v pátek za +1 a v neděli v paru. Přesto to stačilo na životní vítězství.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení