Ko vyhrála domácí BMW Championship a sesadí Nelly z trůnu

Jin Young Ko

Báječnou neděli prožila na BMW Ladies Championship korejská profesionálka Jin Young Ko. Nejen že díky skvělému výkonu domácí turnaj na první jamce play-off vyhrála, ale k tomu si připsala jubilejní 200. korejské vítězství na okruhu LPGA a v pondělí se znovu stane světovou jedničkou, když z trůn sesadí Nelly Kordu.

Před finálovým kolem ztrácela Jin Young Ko na první místo čtyři rány, ztrátu na krajanku Hee Jeong Lim ale díky šesti berdíkům stáhla už na úvodní nedělní devítce. Na té druhé pak obě hráčky zahrály po dvou birdie a s celkovým skóre -22 zamířily do play-off.

V něm o svém jedenáctém vítězství na okruhu v kariéře a už čtvrtém v této sezoně rozhodla dalším birdie na hned první nadstavbové jamce Ko a bylo rozhodnuto. Šek na 300 000 dolarů tak putoval na konto staronové světové jedničky, která na prvním místě světového pořadí Rolex Rankings vystřídá v pondělí mladší ze sester Kordových.

"Před finálovým kolem jsem věděla, že musím zahrát svůj nejlepší golf, abych měla šanci na vítězství," přiznala Ko poté, co převzala nejprve trofej pro vítězku, a pak také dort na oslavu 200. korejského triumfu na LPGA.

Ten pro Ko přišel v rozehrávce, což pro ni byla úplně nová zkušenost. "Nebyla jsem ale až tak nervózní. Myslím, že jsem těžila ze sebevědomí, které jsem během kola získala. Když jsem šla na odpaliště, řekla jsem Daveovi (kedíkovi), že je to mé vůbec první play-off. On se usmál, řekl 'vítej', a to mi pomohlo snížit nervozitu," dodala šťastná vítězka.

Ko už světovou jedničkou byla. Nejprve 12 týdnů v první polovině roku 2019, a poté celkem na 92 po sobě jdoucích týdnů od 29. července 2019 do 27. června 2021. Nyní ji tedy čeká 105. týden v čele světového pořadí.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení