Dva eagly a je to! Matsuyama vyhrál ZOZO Championship

Hideki Matuyama

Skvělé finálové kolo vyneslo Japonci Hidekimu Matsuyamovi triumf na domácím ZOZO Championship. Šampion letošního Masters vedl před finálovém kolem o ránu, v něm však mimo jiné zahrál dva eagly a vyhrál jasně o pět před Američany Steelem a Tringalem.

Matsuyama prožívá letos své golfové znovuzrození. Když si v roce 2014 připsal na PGA Tour svůj první titul a po dvou pak přidal v letech 2016 a 2017, očekávalo se, že bude sbírat další vavříny

Místo toho ale přišly skoro čtyři roky sucha, zapršelo až letos v Augustě, kde se stal tak trochu senzačním šampionem. A nakonec nezůstalo v kalendářním roce 2021 u jediného titulu.

Ten druhý si připsal v tomto týdnu na ZOZO Championship. Po skvělém prvním kole za 64 ran se v dalších dvou udržoval na špici vždy díky 68 ranám. A ve finále to opět rozbalil a definitivně se ostatním utrhl.

Matsuyama ve finálovém kole

Po pěti nedělním parech na úvod zahrál eagle na pětiparové šestce. Na bogey na osmičce zareagoval třemi berdíky (11, 13, 15) a bylo rozhodnuto. Na sedmnáctce sice ještě přišlo jedno zaváhání, na závěrečném pětiparu ho však odčinil druhým eaglem dne. Hotovo dvacet!

Kdy byl přitom 29letý rodák ze Sendai definitivně přesvědčený o tom, že si připíše svůj sedmý titul na okruhu? "Pravděpodobně po mé druhé ráně na osmnáctce. To byl potvrzovák," řekl Matsuyama po dohrání.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení