Další razie v Číně odhalila další tisíce padělaných golfových holí

Golfové hole

Golfový průmysl musí řešit pokračující problém s paděláním golfového vybavení. Zvyšující se obliba golfu především v asijských zemích a také krize a dlouhé dodací lhůty způsobené pandemií koronaviru černému trhu s padělky nahrávají do karet.

Zatím největší zátah na padělatele golfového zboží byl v Číně podniknut v roce 2020, kdy bylo odhaleno přes 120 000 kusů padělků. Od roku 2004 pak bylo zrušeno přes 1500 internetových stránek, které padělané zboží nabízely, a celkem bylo odhaleno na dva miliony kusů padělaného zboží.

Něco podobného padělatele ale rozhodně jen tak nezastaví. Jejich souboj se zákonem pokračuje i letos, když třeba v srpnu bylo odhaleno na 10 000 padělků golfových holí. A další tisíce se podařilo odhalit nyní.

Podle magazínu Golfweek bylo v minulém měsíci zabaveno v Číně přes 20 000 tisíc falešných golfových holí, a to během razií v celkem šesti městech. Konkrétně šlo o Dongguan, Guangzhou, Longhui, Šanghaj and Šao-yang.

Mezi zabavenými padělky šlo především o značky Callaway, PING, Scotty Cameron, TaylorMade, Titleist and XXIO. Kromě holí pak došlo i na další golfové vybavení, jako jsou boty nebo bagy.

"Díky tomu, že popularita golfu roste, tak zajímá stále více i padělatele, kteří svým konáním narušují integritu naší hry. Jsme nadšení, že čínské úřady vysílají jasný signál, že podej falešného golfového vybavení je neakceptovatelný," vzkázal Daryl Rocco, právník společnosti Callaway.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení