VIDEO: Nejsmutnější eagle, jaký jste kdy viděli

Sam Ryder

Zahrát eagle, to je vždy důvod k oslavě. Tedy, jak ukázalo třetí kolo ZOZO Championship, skoro vždy. Sam Ryder se sice v sobotu loučil eaglem na pětiparové osmnáctce, ale z hlavy se mu nemohla dostat myšlenka, že vlastně o ránu přišel. Tak blízko byl albatrossu!

Ryder neprožíval úplně nejlepší golfový den. Na své úvodní devítce sice zahrál osm parů a jedno birdie, v druhé polovině kola ale neskóroval a kvůli dvěma bogey byl jednu ránu nad parem.

Na poslední jamce ale cítil šanci ještě minimálně jednu ránu upsat, o to více po povedeném drivu. Když navíc trefil dokonale i svou druhou ránu, míček letěl přesně na jamku a i vzdálenost byla dokonalá.

Po dopadu na green si to míček namířil přesně do jamky, bohužel pro Rydera v ní ale neskončil. Po klepnutí do praporkové tyče se odrazil doprava a skončil zhruba dvacet centimetrů od jamky.

Snadné doklepnutí do eaglu znamenalo nakonec 69 ran (-1) a posunutí o sedm míst na dělenou 13. příčku. S celkovým skóre mínus dva ztrácí Ryder před finále na vedoucího Hidekiho Matsuyamu osm ran.

Domácí hvězda má po kolech za 64, 68 a 68 ran se skóre -10 náskok jedné rány na Camerona Tringaleho a čtyř na hráče na děleném třetím místě. Nebýt přitom bogey na osmnáctce, mohl být Japoncův náskok větší.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení