Mickelson ještě jen na veteránský okruh nemyslí, jak ho bere?

Phil Mickelson

Phil Mickelson by mohl ve svých 51 letech dominovat okruhu PGA Tour Champions, on se pouze na něj ale zatím soustředit nechce. Stále věří, že může tu a tam zazářit na hlavní golfové scéně.

Lefty je letos na zámořském veteránském okruhu nováčkem a ze čtyř dosavadních turnajů si připsal tři vítězství a jedno dělené 20. místo. Díky tomu si vydělal něco málo přes milion dolarů a na startu třídílného play-off mu patří 26. příčka v celosezónním žebříčku. 

Kdyby na okruhu startoval častěji, byl by na tom určitě lépe a velmi pravděpodobně ho i ovládl, ale to zatím nemá v nejbližších letech v plánu. "Ještě tam nejsem. Champions Tour beru jako šanci se bavit, potkat se s kluky, které znám. A samozřejmě zde mám šanci hrát o vítězství."

"Rád hraji agresivně a přesně to mi Champions Tour umožňuje. A já si to pak snažím přenášet na PGA Tour," prozradil Mickelson.

Ten si v uplynulé sezoně PGA Tour připsal jediné TOP 10, ale to znamenalo senzační vítězství na PGA Championship. Stal se tak nejstarším hráčem, který kdy ovládl golfový major a prvním, který to dokázal jako padesátník.

I proto chce i nadále zkoušet prohánět mladé kluky na hlavní scéně a nebýt mladíkem mezi veterány. A tak může být nejen Bernhard Langer i nadále relativně v klidu, Mickelson zatím na PGA Tour Champions necílí.

Langer ve svých 64 letech letos útočí na své šesté celkové vítězství v Charles Schwab Cupu, když čtyři ukořistil v posledních šesti letech. V aktuální sezoně přitom ani jednou nevyhrál, ale 23 umístění v TOP 10 stačí na průběžné vedení. Konsistence je to, co zkušeného Němce stále zdobí.

"Bernhard je na Champions Tour zlatým standardem, že? Je mu 64 let a to co předvádí je neuvěřitelné," vysekl Mickelson poklonu Langerovi, který se 41 vítězstvími na okruhu stále nahání historické maximum Hale Irwina (45). S jedenácti vyhranými seniorskými majory je dokonce nejlepší.

A v tomto týdnu to má na Dominion Energy Charity Classic rozehráno na další skvělý výsledek, když je po prvním kole dělený třetí (66, -6). To Mickelsonovi vstup do play-off nevyšel a po kole za 71 ran (-1) je až na děleném 31. místě. Vede Steven Alker (-9). 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení