Liesera čeká na Mallorce boj o cut, Váňová se drží v top 10

Ondřej Lieser

Chvíli byl i na dělené 2. pozici, ale ve druhém kole ho nakonec čeká boj o cut. První kolo turnaje Mallorca Golf Open v podání Ondřeje Liesera bylo trochu jako jízda na horské dráze. Ve finálovém podniku LET Access Series neudržela Šideri Váňová třetí příčku po prvním kole. Po druhém klesla na konec první desítky.

Lieser do turnaje European Tour naskočil po měsíční pauze. Naposledy si zahrál v září na Dutch Open, kde obsadil dělené 19. místo, což je letos jeho nejlepší výsledek v první evropské lize.

Český profesionál startoval na hřišti Golf Santa Ponsa z jamky číslo 10 a jeho "horská dráha" platila především na jeho první devítce. Hned na své úvodní jamce připsal první ztrátu v podobě bogey. Vzápětí ale na jedenáctce a dvanáctce dvakrát skóroval a po dvou birdie překlopil skóre pod par.

To ale nemělo dlouhého trvání. Na jamkách 14 a 15 opět ztrácel po dvou bogey v řadě. Tenhle okamžik jako by ho nakopl a odehrál nejlepší část dne – tři birdie v řadě znamenaly posun na -2 a na dělenou druhou příčku v rozehraném turnaji.

Zatímco na své první devítce zapsal jediný par, na druhé jich bylo už sedm. Jenže na jedničce a na devítce sérii parů orámoval dvěma bogey, a tak kolo dohrál v paru. To Liesera zařadilo až do sedmé desítky a čeká ho ve druhém kole boj o cut.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Šideri Váňová ve druhém kole turnaje Santander Golf Tour Barcelona, který je finálovým podnikem LET Access Series, nenavázala na výkon z úvodní rundy, v níž zahrála par.

Česká profesionálka začínala z desítky a start se jí ani trochu nepovedl – na desítce zahrála double bogey a na následující jamce bogey, takže rychle nabrala ztrátu tří ran. Na šestnáctce přišlo další bogey a propad na +4.

Na osmnáctce sice zahrála konečně i birdie, ale vzápětí následovalo bogey a stejná situace se opakovala o chvíli později. Váňová dohrála se skóre +4 a dělí 7. místo.

Z pětice českých hráček ve startovním poli prošla cutem už jen Kristýna Napoleaová se skóre +7 (78+73), která se posunula na dělené 13. místo. Pro amatérku Annu Andrýsovou (+14), Evu Koželuhovou (+24) a další amatérku Barboru Bujákovou (+25) už turnaj skončil.

Ve vedení je Francouzka Charlotte Liautier se skóre -2 a je jedinou hráčkou ve startovním poli, která stlačila své skóre pod par.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení