Fleetwood v Japonsku: dva eagly a dojemný dopis od fanouška

Tommy Fleetwood

Na úvod turnaje ZOZO Championship dvě bogey, pak ale dva eagly během jednoho kola a ještě dojemný dopis od malého japonského fanouška. I tak by se dala popsat úvodní rundě japonské zastávky PGA Tour v podání Angličana Tommyho Fleetwooda.

Když Fleetwood, který startoval z desáté jamky, zahrál na své třetí jamce úvodního kola ZOZO Championship druhé bogey, zdálo se, že na hřišti Narashino Country Clubu nic velkého nepředvede.

Na osmnáctou jamku vstupoval stále se skóre dvě nad par, ale na jedničku už v paru. "Byl jsem dva nad par, když jsem hrál svou devátou jamku. Do té doby to bylo takové nahoru a dolu, ale poté, co se mi podařilo zahrát eagle, přestože první rána z týčka nebyla nic moc, se to zlepšilo," přiznal Fleetwood.

Ne jedničce sice opět zaváhal a bylo z toho třetí bogey dne, ale zbytek kola už byl bezchybný. "Na trojce a pětce jsem trefil dvě úžasné rány a pak jsem zahrál eagle po ráně z bunkeru, což bylo skvělé. Rázem jsem byl na úplně jiném skóre, než o pár jamek dřív," neskrýval spokojenost 30letý Angličan.

Další radost mu přinesl malý japonský fanoušek, s nímž se potkal už před dvěma roky a věnoval mu tehdy podepsanou rukavičku. Doslova tím změnil jeho život.

Teď se s ním setkal podruhé a od svého ctitele dostal i dojemný dopis. Ryota Kato, jak se malý kluk jmenuje, v něm popisuje, že se pro něj stal Fleetwood vzorem, že sleduje jeho kariéru, studuje jeho švih a denně trénuje, aby byl jednou také tak skvělým golfistou.

Fleetwooda setkání dojalo i potěšilo, a tak později uveřejnil na svém twitterovém profilu fotografii se svým fanouškem i dopisem od něho. A označil ho za svého parťáka na tento týden během turnaje ZOZO Championship.

Po prvním dni dělí Fleetwood se skóre -3 první pozici a na vedoucího Japonce Hiroshiho Iwatu ztrácí čtyři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení