Váňová je na LETAS po prvním kole dělená třetí

Šideri Váňová

Povedené první kolo za sebou má na finálovém turnaji letošní sezony LET Access Series česká profesionální golfistka Šideri Váňová. Ta se na akci Santander Golf Tour Barcelona drží po středě na děleném třetím místě, když na první ztrácí jedinou ránu. Kolo došla v paru.

Váňová startovala v rámci odpoledních flightů z první jamky a od začátku se držela v popředí leaderboardu. Po birdie na dvojce sice přišlo bogey na sedmičce, ale díky dalším dvěma berdíkům na jamkách 9 a 10 byla v tu chvíli už dvě rány pod parem hřiště.

Na stejném skóre se držela ještě dvě jamky před koncem, což by stačilo na první místo po úvodním kole. Pak ale přišlo nepříjemné double bogey na čtyřparové sedmnáctce a pohoršení zpět na par.

Ten stačí po úvodních 18 jamkách na dělené třetí místo, když lépe, a to o ránu, zahrály pouze dvě amatérky – Španělka Anna Canado a Francouzka Chatlotte Liautier. Ty tak půjdou do druhého kola z prvního místa.

Na turnaji startují další čtyři Češky, těm se ale ve středu nedařilo. Kristýna Napoleaová zahrála za +6 (T48), Anna Andrýsová za +7 (T61), Barbora Bujáková za +10 (T78) a Eva Koželuhová za +12 (T85).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení