Spoluhráč Tigera přišel o nohu ale nesmutní. Bude hrát dál

Casey Martin a Tiger Woods

V důsledku dlouhodobého zdravotního stavu si nechal Casey Martin amputovat nohu. Jak informoval jeho bratr, operace byla úspěšná. Bývalý spoluhráč Tigera Woodse ze Stanfordu a pozdější hráč PGA Tour, nyní hlavní kouč University of Oregon, prý bude hrát golf dál.

Martin podstoupil zákrok na pravé noze kvůli komplikacím vyplývajícím z Klippel - Trénaunayova syndromu, což je nemoc, která ovlivňuje vývoj cév, kostí a měkkých tkání jako jsou kůže a svaly. V jeho případě zasáhla pravou nohu, přesto se Martin dočkal úspěšné kariéry.

"Doktoři mu dokázali zachránit tolik kosti nad kolenem, v kolik jen doufali. To by mu mělo dát dobrou šanci na účinnou protézu," uvedl Martinův bratr Cameron pro zámořský Golf Digest.

Bývalý spoluhráč Tigera Woodse ze Stanford University byl součástí týmu, který vyhrál v roce 1994 šampionát NCAA. O rok později se stal Martin profesionálem a v roce 2000 se dostal i na PGA Tour.

V roce 2001 úspěšně PGA Tour žaloval za právo používat vozík, když se dovolal zákona o Američanech se zdravotním postižením. Na PGA Tour odehrál v letech 1998 až 2005 a při krátkém návratu v roce 2012 celkem 43 turnajů, ve kterých vydělal přes 200 000 dolarů.

Martin si také dvakrát zahrál US Open. Lépe skončil v roce 1998 na děleném 23. místě v Olympic Clubu. Znovu se kvalifikoval v roce 2012, když se hrálo na stejném hřišti v San Franciscu. Zahrál si dokonce tréninkové kolo se svým někdejším spolužákem Woodsem, ale pak neprošel cutem.

V roce 2006 byl jmenován hlavním koučem University of Oregon ve svém rodném městě Eugene, kde v této funkci působí dodnes. V roce 2016 s týmem vyhrál šampionát NCAA, takže se stal univerzitním šampionem USA jako hráč i hlavní trenér.

Martin před dvěma týdny uvedl, že vždycky věděl o tom, že jednou o svou pravou nohu přijde. "Vždycky jsem cítil, že tohle bude můj osud. Takže i když je divné, že se to opravdu stane, nejsem tím překvapený," řekl Martin před amputací.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení