Podporujte více ženský golf, vyzývá legenda firmy

Gary Player

Gary Player vyzývá k větší podpoře ženského golfu. Tvrdí, že ženská složka tohoto sportu je opomíjená. Proto minulý týden na Aramco Team Series v New Yorku apeloval na sponzory, ať ženskému golfu věnují větší pozornost.

Jeden z nejlepších hráčů všech dob byl v New Yorku jako ambasador Saudi Golf, což je federace, která stojí za čtyřmi turnaji série Aramco, z nichž jedna jako první akce Ladies European Tour navštívila Spojené státy.

"Ženský golf je strašně opomíjený a není to fér," pravil Player před akci na Long Islandu, kterou v týmové části vyhrál tým Jessicy Kordy. "Běžní Američané si neuvědomují, jak dobře tyto ženy umí hrát. Jsem velký fanoušek ženského golfu a apeluji na firmy, aby ho podporovaly. Například toto je tak vzrušující podnik," uvedl legendární Jihoafričan.

"Golf už moc nesleduji, ale většinu Solheim Cupu jsem si letos ujít nenechal. Mít akce, jako je tato, celosvětově sponzorované, je pro ženský golf fantastické. Jsme svědky velkého rozmachu ženského golfu a to přesně potřebujeme. A ženy potřebují vzory. Vidíme je, jak dělají fotbal, rugby, kick box. Je to úplně nový svět a je to vzrušující," povídal Player.

Podle něj je New York ideálním místem pro takovou sérii, která již dříve navštívila Londýn, Španělsko a vyvrcholí příští měsíc v Saudské Arábii.

"Vracet se do New Yorku je vždy skvělé. Je to jedinečné město, ale lidé o něm mají často zkreslené představy a neuvědomují si, jak krásné má okolí. Kdo tu nebyl, neví, co je život. Musíme však dát mladým lidem příležitost dostat se z města a užívat si hřiště, jako je toto," uvedl Player v Glen Oaks Clubu ležícím východně od newyorské čtvrti Queens.

"Jak mi vždycky říkal Nelson Mandela, sport má moc změnit svět. A o ženském golfu to platí beze zbytku," dodal slavný Jihoafričan.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení