Cafourek se spojil s hokejisty Dynama. Uklidili okolí arény

Jan Cafourek

Jan Cafourek není jen přední český profesionální golfista, ale také iniciátor projektu Bordel z lesa. Nyní byl osloven hokejovým klubem Dynamo Pardubice, aby s jeho hráči a fanoušky společně navlékli rukavice, popadli pytle a vyrazili uklidit labské břehy u enteria areny.

Dynamo touto akci naplňuje své nové motto #vicnezhokej. Není tajemství že nápad vzešel z pardubického klubu díky jeho propojení s českým golfovým prostředím.

Majitel Pardubic Petr Dědek je zároveň vlastníkem společnosti Relmost, pořadatele Czech Masters v rámci European Tour a dvou dalších turnajů nižší evropské série Challenge Tour.

Společně s Cafourkem, který dodal ochranné rukavice a pytle na odpad, a fanoušky klubu tak okolí pardubické arény vyrazili důkladně vyčistit také hokejisté Matěj Blümel, Juraj Mikuš, Robert Kousal, Dennis Robertson, Filip Koffer a Lukáš Anděl.

"Dělá mi ohromnou radost účastnit se takových projektů a vidět, že lidem není jedno, jak to kolem nás vypadá. Děkujeme," uvedl Cafourek na svém Facebooku.

"Je dobře, že jsme se pustili do podobné akce. Uděláme něco pro sebe, projdeme se v přírodě a zároveň trošku zlepšíme Pardubice. Máme ale velmi čisté město, tak jsme neměli tolik práce," řekl o akci Matěj Blümel.

Snahou nebylo jednorázově uklidit část lesa, ale především ukázat lidem, že k přírodě je potřeba se chovat ohleduplně a nenechávat v ní odpadky.

"Nasbírali jsme zde ledacos. Je vidět, že tohle je zrovna oblast, kde se setkávají mladí a popíjejí, takže jsme našli spoustu odpadků po alkoholu," nechal se slyšet Juraj Mikuš.

"Myslím, že by úplně stačilo, kdyby si každý zametl před svým prahem. Aby se snažil v okolí, ve kterém žije, udržovat pořádek. Jsem moc rád, že se podobná akce organizovala a můžu svým dětem ukázat, že smetí patří do koše. A že pokud se neuklízí, tak pak příroda vypadá smutně," doplnil Juraj Mikuš.

Uklízela i fanynka Dynama Martina Křivková. "Chodíme často do sektoru, kde jsou rodiny s dětmi. Uvítali jsme, že se přišli zapojit i hokejisté. Bydlíme tady poblíž, takže víme, jak je to v okolí špinavé. Je super, že se podobné akce pořádají. Už pěknou reklamou je, že spousta lidí, která se nezapojila, nás viděla tady jít s pytli a sbírat odpadky."

Mezi klasickými nálezy jako lahve od alkoholu či pytlíky od svačin se objevila také elektrická koloběžka. Na konci akce se odvezlo přes 20 plných pytlů odpadků.

Kanadský obránce Dennis Robertson, který působí v Dynamu první sezonu, kvitoval, že se Dynamo zapojuje do aktivit ve svém okolí. "Je to skvělá iniciativa. Podobné akce jsme pořádali nebo se jich účastnili, když jsem hrál v Americe. Je důležité ukázat, že chceme být součástí místní komunity," uvedl zámořská posila Pardubic.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení