DJ má jasno. Chce být kapitánem týmu USA v Ryder Cupu

Dustin Johnson

Na golfový důchod ani v nejmenším nepomýšlí. Ostatně před několika týdny se stal teprve druhým Američanem v historii Ryder Cupu, který získal všech pět bodů z možných pěti. Nicméně 37letý Dustin Johnson přiznal, že kapitánem týmu USA chce být. Jednou...

V americkém výběru Jima Furyka, který nedávno deklasoval tým Evropy 19:9, byl DJ nejstarším členem, ale zároveň tím nejproduktivnějším. Neprohrál ani v jediném utkání a přispěl k drtivé výhře pěti body.

Jeho zkušenosti se ukázaly jako klíčové. Aktuálně druhý hráč světového žebříčku sice na odchod z golfové scény nepomýšlí ani v nejmenším, nicméně při turnaji CJ Cup, kde skončil dělený 45., přiznal, že možnost stát se kapitánem týmu USA v Ryder Cupu nosí v hlavě.

"Rád bych jednou kapitánem týmu USA byl a tuhle práci dělal. Myslím, že by to mohlo být zajímavé i zábavné a myslím, že bych mohl být dobrým kapitánem. Je to rozhodně něco, co bych někdy v budoucnu rád dělal," konstatoval vítěz 24 turnajů PGA Tour a dvou majorů.

Johnson odehrál dosud pět utkání Ryder Cupu. Od své premiéry v Celtic Manor ve Walesu v roce 2010 se nedostal do týmu pouze jednou v roce 2014 v Gleneagles.

"Mám představu, že bych kluky nechal dělat, co chtějí. Myslím, že to je to nejdůležitější. Všichni jsou hodně dobří, nemusím jim říkat, jak mají hrát golf, nebo co mají dělat. Jen jim prostě musím vytvořit prostředí, v němž mohou uspět," naznačil svou rydercupovou filozofii.

"Mám pocit, že mám dobré vztahy s většinou hráčů, kteří tady hrají. A doufám, že tady budu ještě dost dlouho na to, abych poznal všechny hráče, kteří se dostanou do týmu," konstatoval Johnson.

Kdy by ale měl přijít jeho čas, to se netroufl odhadnout ani on sám. Ostatně, americká PGA zatím ani neoznámila jméno toho, kdo povede tým USA v další rydercupové bitvě v roce 2023 v Itálii. Tam u toho s největší pravděpodobností bude i DJ, ale nejspíš jako aktivní hráč.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení