VIDEO: Zahrát par 5 dlouhý 501 yardů za 24 vteřin? Jde to!

Radost čtveřice hráčů z nového rekordu v rychlosti odehrané jamky

Golf se dá hrát i hodně rychle. Dokázala to čtveřice hráčů European Tour Sean Crocker, Nicolai Hojgaard, Wilco Nienaber a Min Woo Lee. Na hřišti Valderrama zvládli pětiparovou pětku za neuvěřitelných 24 vteřin a vytvořili nový světový rekord.

Jak rychle se dá odehrát jamka na golfovém hřišti? Profesionálové ji obvykle v závislosti na délce a obtížnosti zvládnou při turnajích za deset až patnáct minut. Jde to ale mnohem rychleji.

To předvedl čtyřlístek hráčů evropské série Crocker, Hojgaard, Nienaber a Min Woo Lee na pětiparové jamce číslo 5 dlouhé 501 yardů, tedy 459 metrů na proslulém hřišti Valderrama.

Měl to být pokus o překonání dosud nejrychleji odehrané jamky. To se povedlo čtveřici amerických hráčů v roce 2018 a rekordní čas byl 27,88 vteřiny.

Na týčko se postavil Jihoafričan Nienaber, druhou ránu měl na starost Američan Crocker a na greenu vše jistili Dán Hojgaard a Australan Lee. Nešlo to ale zdaleka hladce. Někdy šel mimo už drive, jindy skončila druhá rána ve vodě, v bunkeru, nebo daleko od jamky. Jindy se nepovedlo proměnit putt.

Několik pokusů sice skončilo v jamce, ale čas byl horší, než stávající rekord. Až po více než dvou hodinách snažení přišla ta chvíle.

Nejprve poslal Nienaber 361 yardů dlouhý drive na fairway, po něm Crocker ranou dlouhou 140 yardů trefil perfektně green a Lee z necelých dvou metrů poslal míček do jamky, takže role Hojgaarda se zúžila pouze na podržení vlajky.

Následovala chvíle nervózního očekávání, než rozhodčí ještě jednou prohlédnou záznam, a když byl oznámen výsledný čas 24,75 vteřiny, mohla čtveřice golfistů odstartovat bujaré oslavy nového světového rekordu a zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

Podívejte se…

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení