Čejka byl blízko třetímu titulu mezi seniory. Chyběla jedna rána

Alex Čejka

Alex Čejka sahal po svém třetím vítězství na PGA Tour Champions. Po dvou kolech dělil vedení s Miguelem Angelem Jimenezem. Na titul ale nedosáhl ani on ani Španěl. Poprvé od roku 2015 se radoval z turnajového titulu Američan Lee Janzen.

Čejka rozehrál turnaj SAS Championship na hřišti Prestonwood výborně a po dvou kolech dělil vedení s Jimenezem se skóre -9.

"Hrál jsem dobře, ale snadné to nebylo. Docela foukalo, do hry vstoupil i déšť, kvůli kterému musela být hra i přerušena. Klidně to mohlo být ještě o jednu dvě rány lepší, ale i tak jsem naprosto spokojený," konstatoval po dvou kolech rodák z Mariánských Lázní.

Padesátiletý Němec s českými kořeny vstoupil na seniorskou tour impozantně a v květnu získal dva tituly na majorech. Teď útočil na třetí vítězství na PGA Tour Champions.

To se mu nakonec nepovedlo. Ve třetí závěrečné rundě zahrál dvě rány pod par a mohl litovat tří bogey. Obsadil tak dělené třetí místo společně s Jimem Furykem se skóre -11. Jen o ránu za dvojicí Lee Janzen a Jimenez, kteří si to rozdali v play-off o titul.

V něm byl úspěšnější 57letý Američan, který se do rozstřelu dostal díky birdie na závěrečné osmnáctce a totéž zopakoval i v play-off poté, co proměnil dlouhý téměř sedmimetrový putt.

"To je docela šílené. Proměnit dva takové putty v okamžiku, kdy o nic nejde, je těžké, ale v okamžiku, kdy hrajete o vítězství a jste v play-off, je to ještě těžší. Asi musím chvíli počkat, abych všechno vstřebal," prohlásil bývalý dvojnásobný vítěz US Open.

"Už to bylo dost dlouho, co jsem naposledy vyhrál turnaj. Prostě jsem se snažil jen odehrát dobrý turnaj. Řekl jsem si: zapomeň na vítězství v turnaji, jen hraj dobrý golf. A dostal jsem se až do play-off a nakonec i k tomu vítězství," konstatoval Janzen, který předtím naposledy vyhrál turnaj v roce 2015.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení