Fowler čekání neukončil, titul v Las Vegas mu vyfoukl McIlroy

Rory McIlroy

Na jedné straně nadšení, na druhé zklamání. To první platilo pro Roryho McIlroye, který završil skvělý víkend na turnaji CJ Cup v Las Vegas a po kolech 62 a 66 si připsal 20. vítězství na PGA Tour. To druhé prožil Rickie Fowler, který neukončil 32 měsíců dlouhé čekání na turnajové vítězství.

McIlroy vstupoval do víkendu se ztrátou devíti ran na lídra turnaje, ale už v sobotu si řekl o pozornost, když zahrál skvělých 62 ran. V neděli svůj skvělý výkon završil 66 ranami, dokázal odrazit i útok Collina Morikawy a vyhrál s celkovým skóre -25.

"Vím, že když dělám věci, tak jak je dělat mám, je tohle to, čeho jsem schopen. Jde jen o to, abych se vrátil ke svému golfu a hrál ho po svém. To znamená, že je kreativní, vizuální a možná je v něm místo i pro technické věci," konstatoval McIlroy.

"Nesnažil jsem se být dokonalý, nesnažil jsem se trefovat rány, které mi nebyly příjemné, prostě jsem do toho šel s tím, abych se pokusil vyhrát turnaj. Možná jsem si konečně uvědomil, že nemusím nic hledat, že je moje hra vlastně v pořádku," dodal Severní Ir.

Během posledních pěti měsíců se rodák ze severoirského Holywoodu spíš hledal a vše vyvrcholilo při Ryder Cupu, kde se v emociálním rozhovoru neubránil dokonce slzám. Ale nejspíš to byl i jistý zlom.

"Asi to byl okamžik, kdy jsem si uvědomil, co mám dělat," přiznal McIlroy. Předvedl to především na čtrnácté jamce, kdy jeho míček ležel na fairwayi, ale on přesto sáhl po putteru a poté proměnil čtrnáctimetrový putt do eaglu.

Ten byl také klíčový v tom, že znamenal vedení v turnaji před dotírajícím Morikawou, který zahrál skvělých 62 ran. Včetně eaglu na závěrečné osmnáctce. Stačilo to ale "jen" na druhé místo o ránu za vítězem.

"Kdykoliv zahrajete 62 ran, musíte mít radost, i když to nakonec nestačí na vítězství. Posledních osmnáct jamek mě nadchlo, byť vím, že pár ran jsem tam ještě nechal," prohlásil Morikawa.

To Fowler naopak neskrýval zklamání, protože nedotáhl do vítězného konce vedení na turnaji a neudržel náskok dvou ran. Ten se rozplynul především po jeho double bogey na šesté jamce.

"Samozřejmě zklamaný jsem, ale na druhou stranu to beru jako velký krok dopředu po tom, čím jsem si procházel v předchozích dvou letech," našel Fowler na své hře i pozitiva poté, co skončil dělený třetí se skóre -22. Naposledy ale na PGA Tour vyhrál v roce 2019 na Phoenix Open.

To McIlroy se stal už 39. hráčem historie PGA Tour, který dokázal vyhrát minimálně 20 turnajů. A je to jeho už jeho pátá sezona v řadě, v níž vyhrál aspoň jeden turnaj. A také má na dosah doživotní členství na PGA Tour až zkompletuje patnáctý rok na tour. Chybí mu už jen dvě sezony…

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení