Na Valderramě triumfoval bezchybný Fitzpatrick

Matthew Fitzpatrick

Matthew Fitzpatrick letos na Andalucia Masters možná nezahrál tolik berdíků, jako jeho konkurent v boji o titul, ale rozhodně ve Valderramě méně chyboval. Naprosto dokonale to reflektovalo finálové kolo, ve kterém nezaváhal ani jednou a díky dvěma birdie si došel pro titul.

27letý Angličan byl po třetím kole na druhém místě, tři rány za vedoucím krajanem Lauriem Canterem. Ve finálovém kole potřeboval jak své dobré kolo, tak zaváhání soupeře. Obojí se mu v neděli splnilo.

Sám hrál stabilní golf, který znamenal na úvod patnáct parů v řadě, což je ve Valderramě skutečně unikátní kousek. I to by mu nakonec stačilo na vítězství, on si ho ale pojistil dvěma berdíky (16, 17) a parem na závěr.

Canter se totiž v neděli trápil a první velké vítězství kariéry si nepřipsal. Švéd Sebastian Soderberg, který byl v neděli po čtyřech jamkách čtyři pod a dlouho vedl, v závěru vyhořel. A nejbližší soupeři Fitzpatricka pak také spíše ztráceli než získávali a nikdo ze zadních pozic se "neutrhl".

Po závěrečném puttu se tak Fitzpatrick mohl radovat ze svého sedmého vítězství na okruhu a prvního od loňského vítězství na finále evropské série v Dubaji. Se skóre -6 vyhrál o tři pohodlné rány.

"Vyhrát na Valderramě, s ohledem na místní historii, jsem měl na svém bucket listu. Dokázat to nedělním kolem bez bogey je naprosto výjimečné, jsem nadšený," nezastíral šťastný Fitzpatrick.

Co ho podle něho dovedlo až k vítězství? "Byl jsem celý den trpělivý, na nic jsem netlačil, držel se svých cílů a na konci potopil své putty. Jakmile trefíte horší ránu, můžete být za stromem a jenom se vychipováváte. Je to skutečný test trpělivosti. Mám radost z celého svého týdne."

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení