Jessica Korda vyhrála týmovku na LET v NY. V nočním play-off

Tým Jessica Korda

Vůbec první turnaj Ladies European Tour konaný v Americe ovládla v týmové části Jessica Korda. A to až v dodatečném nočním play-off, když se akce Aramco Team Series-New York musela dohrávat pod umělým osvětlením. Individuální titul získala Charley Hull.

Třetí a předposlední díl turnajové novinky na okruhu nemohl mít lepší vyvrcholení. Tým Jessiky Kordy, do kterého patřily ještě Karolin Lampert, Lina Boqvist a amatérka Alexandra O’Laughlin, v sobotu nejprve stáhl ztrátu dvou ran a v play-off pak definitivně pokořil tým, Sophie Popov. 

Rozehrávka se ale musela dohrávat ve tmě za umělého osvětlení. Odpolední program totiž na delší čas přerušila bouřka a za světla se tak dohrát nestihlo. Tma pak lépe seděla starší ze sester Korodvých.

Na první jamce zahrály obě hráčky bogey (play-off už hrály pouze Korda a Popov), na druhé, kterou byla tříparové sedmnáctka, stačil po skvělé ráně z týčka Jessice par na vítězství. A na ten dvojputtem z šesti metrů dosáhla.

"Je hezké vyhrát jako tým. Golf je individuální sport a fakt, že můžete vyhrát jako tým, je bezva. Byla to skvělá zkušenost a moc jsme si to užily," řekla za vítězný tým jeho kapitánka.

Během tří kol se oba dva týmy dostaly na skóre -41, jen o ránu hůře na tom byla čtveřice vedená Charley Hull. Tu to ale nemuselo mrzet, s vlastním skóre -12 vyhrála individuální část o ránu před Nelly Kordou.

Konečné pořadí individuálního turnaje naleznete zde.
Konečné pořadí týmového turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení