Je Fowler zpět? Po 987 dnech vede před finále na PGA Tour

Rickie Fowler

Už skoro Rickie Fowler není tím Rickiem Fowlerem, na kterého byli golfoví fanoušci v minulosti zvyklí. Jeden z nejpopulárnějších hráčů golfové historie se dlouhodobě trápí, ale tomu je nyní možná konec. Na CJ Cupu totiž vede po dvou kolech o dvě rány. A hraje skvělý golf.

Je to dlouhých 987 dní, co držel na PGA Tour vedení po třech kolech. Z vítězství se pětinásobný šampion okruhu radoval naposledy začátkem února 2019, kdy ovládl Wells Fargo Championship.

Za poslední dvě sezony si připsal jen tři umístění v TOP 10 a do té nové vstoupil minulý týden minutým cutem na Shriners Children's Open. I proto je jeho forma v tomto týdnu možná i pro něho šokující.

"Když se vám opravdu hodně nedaří, tak vždy myslíte na to, jestli se ještě někdy vrátíte do této pozice. Samozřejmě, že tomu věříte, ale zároveň víte, že v golfu nikdy nic nemáte jisté," říká Fowler.

A hned přidává recept na to, jak se s podobnými situacemi vypořádat: "Není to o tom, jestli hrajete dobře nebo špatně. Musíte pořád zůstat sám sebou a nenechat se tím ovlivnit. Pořád musíte jít kupředu."

Fowler navíc kolem sebe má lidi, na které se může spolehnout. Nejvíce určitě manželku Alisson, se kterou čekají brzy prvního potomka. A pak třeba bývalého kouče Butche Harmona, za kterým se po nezdaru v minulém týdnu stavil v jeho sídle v Nevadě, kde se hraje i nyní.

"Řekl, že se mu líbí, na čem s Johnem Tillerym (nový Fowlerův kouč) pracujeme. Mám prý pouze hrát a věřit si," popsal mimo jiné Fowler hlavní radu od "Butche" a jak uslyšel, tak v tomto týdnu udělal.

Po úvodních dvou kolech pokaždé za 66 ran v sobotu zazářil 63 (-9) ranami a s celkovým skóre -21 vede před finálovou rundou o dvě rány před Rorym McIlroyem. Ten přitom v sobotu zahrál ještě o ránu lépe.

Fowlerovi pak pomohl také výbuch lídra po dvou kolech Keitha Mitchella, který byl po dvou kolech na neuvěřitelném průběžném výsledku -18, třetí ale obešel jednu ránu nad par a nechal ostatní se na něho dotáhnout a pět hráčů dokonce pustil před sebe. S Tyrrellem Hattonem dělí šesté místo.

"Nejsem tím až tak překvapený, myslím, že se to blížilo... Ale ještě není konec! Jsou to jenom tři dny a golfové turnaje se hrají na 72 jamek. Takže nám jich ještě osmnáct chybí. Zítra to bude velká výzva, leaderboard je pořádně našlapaný," ví moc dobře probuzený Fowler.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení