Na Valderramě "se utrhl" Canter, pod parem je jen devět hráčů

Laurie Canter

Životní den čeká na Angličana Laurieho Cantera. Ten stále čeká na své první velké profesionální vítězství a velmi blízko je mu na Andalucia Masters. Před finálovým kolem ve Valderramě vede se skóre -7 o tři rány, v neděli ho však nečeká vůbec nic lehkého.

Nejsou to přitom pouze soupeři, koho se před finálovou rundou dalšího turnaje European Tour musí bát. Je to i samotná Valderrama, která umí pořádně kousat a během tří kol pustila pod par jen devět hráčů!

Jednatřicetiletý Canter je profesionálem už deset let, zatím však na své první vítězství nejen na European Tour, ale i Challenge Tour stále čeká. Nyní je mu velmi blízko na jednom z nejtradičnějších hřišť v Evropě.

Do turnaje přitom vstoupil kolem za 74 ran (+3), ve druhém ale vystřihl senzační rundu za 65 ran (-6) a v leaderboardu se posunul na druhé místo. V sobotu pak vystoupal na samý vrchol díky kolu za 67 ran (-4).

Po 54 odehraných jamkách tak má s průběžným skóre -7 náskok tří ran na svého krajana Matta Fitzpatricka. O další ránu zpět je s mínus třemi Američan David Lipsky. Pět hráčů dělí čtvrté místo s mínus dvěma.

Nejblíže vítězství je ale Canter, který má v aktuální sezoně slušnou formu, když si před měsícem připsal ve Wentworthu na BMW PGA Championship své třetí druhé místo na okruhu v kariéře.

Vedle toho má letos na svém kontě další dvě umístění v TOP 10, když skončil čtvrtý v Dubaji a osmý v Dánsku. Celkem si letos vydělal na European Tour 778 027,23 eur, což je skoro polovina toho, co za celou kariéru. Nyní má šanci ji konečně opentlit velkým triumfem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení