Světová jednička na kolenou. Rahm na domácí půdě pohořel

Jon Rahm

Začátkem října vyrazil domů do Španělska, aby si spravil náladu po neúspěšném Ryder Cupu. Jon Rahm ale na domácí půdě dost možná upadl do ještě větší deprese. V Madridu to ještě šlo, ale ve Valderramě se světová jednička doslova a do písmene trápila.

Po skvělém závěru uplynulé sezoně PGA Tour prožívá Rahm horší období. Zatímco od poloviny června do začátku září mu skoro všechno vycházelo, v posledních týdnech častěji kroutí hlavou, než slaví.

Po vítězství na US Open měl přitom formu jako hrom. Vždyť skončil sedmý na Scottish Open, poté třetí na The Open i prvním turnaji zámořského play-off, akci The Northern Trust. Na BMW Championship obsadil dělenou devátou příčku a na velkém finále skončil o ránu druhý, to ale jen kvůli ztrátě, kterou měl před turnajem na Patricka Cantalyho.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl Rahm na začátku další sezony PGA Tour, potažmo v závěru sezony European Tour trápit.

Jenže to se momentálně děje.

Nejprve přišel minutý cut na Fortinet Championship, poté výprask od Američanů v Ryder Cupu a nyní dva spíše nepovedené týdny doma ve Španělsku. Na Open de Espaňa v Madridu to ještě šlo, když Rahm začal skvělým kolem za 63 ran a po druhém kole byl druhý.

Jenže i kvůli horšímu víkendu nakonec obsadil až dělenou 17. příčku, na rozdíl od Andaucia Masters ve Valderramě si alespoň zahrál o víkendu.

Ve Valderramě to v tomto týdnu byla jedna velká bída. 

Začal vyrovnáním svého nejhoršího výsledku profesionální kariéry, když ve čtvrtek nastřílel 78 ran (+7) a na lídra ztrácel jedenáct ran. V pátek se pak v turnaji nezachránil, přitom by mu na těžkém hřišti stačilo na cut (+5) zahrát jen dvě rány pod par.

Rahm si však o další tři pohoršil, když své první birdie na turnaji zahrál až při skóre +9 na své páté jamce druhého kola, a s celkovými plus deseti ho od víkendu dělilo ran pět a za vedoucím mužem po dvou kolech, kterým byl Romain Langasque, zaostával o ran čtrnáct. Nakonec dělil 99. příčku.

"Rok 2021 byl velmi dobrým rokem a je škoda, že končí právě takhle," mrzelo v pátek po dohrání Rahma, který si na následující čtyři týdny naordinoval pauzu od golfu, během které nemá v plánu sáhnout na hole.

Jeho trápení na hřišti především ve Valderramě nebylo ani tak herní, jako mentální: "Přijel jsem trochu unavený. Nechci se vymlouvat, ale více než mé tělo to byla má mysl, která mě nepustila dál. Od června 2020 jsem se prakticky nezastavil. Potřebuji si odpočinout."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení