Rahm začal ve Valderramě trápením, Cabrera Bello opět zářil

Jon Rahm a Rafael Cabrera Bello

Světová jednička Jon Rahm neměl vůbec dobrý start do dalšího turnaje European Tour na domácí půdě. V posvátné Valderramě zahrál první kolo za 78 ran a se sedmi ranami nad par je až ve druhé stovce leaderboardu. Jeho krajan Rafa Cabrera Bello naopak navázal na vítězství z minulého týdne.

Šli spolu ve flightu, aby je domácí fanoušci měli pěkně pohromadě. Ale zatímco Rahm se trápil, Cabrera Bello se s nástrahami obávaného hřiště vyrovnával skvěle.

Zkušený Cabrera Bello si v neděli připsal první vítězství na European Tour od roku 2017 a celkově čtvrté v kariéře. Bylo o to cennější, že bylo první ve Španělsku před vlastními fanoušky.

Nyní dobře našlápl k tomu, aby si připsal španělský double. V prvním kole Estrella Damm N.A. Andalucía Masters zahrál 68 ran a je na samostatném druhém místě jen ránu na vedoucím Julienem Guerrierem.

Po úvodní rundě přiznal, že potřeboval změnit svou mentalitu, aby se s ikonickým dějištěm Ryder Cupu v roce 1997 vypořádal se ctí. "Je to strach nahánějící a těžké hřiště i když nefouká vítr. S větrem se to všechno ještě zhoršuje."

"Ale nakonec to prostě přijmete tak, jak to je. Jak začne foukat, víte, že to bude těžké a míček skončí ve všelijakých zapeklitých pozicích," uvedl Cabrera Bello, který trpělivou hrou přičetl jen jedinou ránu za bogey a zahrál čtyři birdie.

"Prostě víte, že je to trochu jiný typ turnaje, kde zahrát tři pary v řadě se rovná jednomu birdie. To mám na mysli a tak se snažím s tím hřištěm vypořádat," prozradil svou strategii, která mu samozřejmě i s dobrou formou pomohla ve Valderramě dobře začít.

To se nedá říct o největší hvězdě turnaje, která bude muset v pátek ubrat celkem dost ran, aby nezklamala španělské fanoušky pouze dvoukolovým pobytem na turnaji. Rahmovi patří až dělené 107. místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení