Výhra mě žene dál, říká Melecká a plánuje odchod k profesionálkám

Tereza Melecká

Česká amatérka Tereza Melecká o víkendu již popáté zvítězila během své univerzitní kariéry v USA. V podzimní sezóně to bylo její první vítězství, když ji triumf unikl o jedinou ránu už na minulém turnaji. S klidem tak může dokončit svá studia a vydat se na dráhu profesionálky, jak má v plánu.

Ačkoliv ji čeká ještě jeden turnaj, už může své pětileté působení na americké univerzitě bilancovat. Bylo mimořádně úspěšné. Jednak už má v kapse bakalářský titul z oboru Business Marketing a po golfové stránce byla pro svou East Tennessee State University velkou oporou.

"Dala jsem si cíl vyhrát každý rok alespoň jeden turnaj," připomněla cíle, které měla před nástupem na vysokou školu v USA 102. hráčka světového amatérského žebříčku, ve kterém je třetí nejlepší českou amatérkou.

To ji nakonec tak úplně nevyšlo, nicméně letos vyhrála už podruhé, takže svou kvótu pěti vítězství za pět let splnila. Navíc skončila šestkrát z posledních sedmi turnajů v TOP 5, do čehož se počítají i dvě vítězství z posledních pěti startů.

Po víkendovém vítězství získala ve své Southern Conference titul Hráčka týdne, který byl pro ni první v sezóně a celkově čtvrtý v univerzitní kariéře.

"Tato výhra pro mě znamená hodně, dodala mi sebevědomí a dobrý pocit ze hry. Podle mě každý titul je velmi cenný, protože plánuji přechod k profesionálům a tudíž každé vítězství mě mentálně posiluje a žene dál," uvedla pro web České golfové federace.

K triumfu neměla Melecká daleko ani předchozí týden na turnaji Golfweek Red Sky Classic v Coloradu. Tam jí od vítězství připravilo až double bogey na poslední jamce. Vyšlo to až další víkend na Ron Moore Invitational rovněž v Coloradu.

"Prvenství mě potěšilo o to více, protože mě o vítězství v minulém turnaji připravila jediná rána. Hřiště bylo ve velmi dobrém stavu, greeny byly rychlé a tvarované, takže si člověk musel dávat pozor a přihrávat do pozic, jinak měl automatiky trojputt," popisovala Melecká, která zvítězila o pět ran a se skóre -9 si také utvořila svůj rekord v tříkolovém turnaji.

"Teď už nás čeká pouze jeden turnaj na začátku listopadu," připomněla zbývající letošní program Melecká, kterou po posledním podzimním turnaji čeká už pouze dokončit semestr.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení