Vytrpěný debut. Hvězdu NBA pobodalo na turnaji hejno vos!

J. R. Smith

O soutěžním golfovém debutu dvojnásobného šampiona NBA J. R. Smithe v univerzitním golfu jsme již informovali. V závěrečném kole svého prvního turnaje za North Carolina A&T State University si ale hvězdný basketbalista vyžral svou premiéru do dna. Napadly ho vosy.

Přejel jim hnízdo vozíkem a hmyzí odplata byla okamžitá. Vosy na bývalou hvězdu NBA zaútočily a jak vidno z pořízených záběrů, Smithovi se hodně vymstily módní teplákové kalhoty odhalující kotníky. Právě po nich a po dalších odhalených částech těla šly vosy především.

Stalo se to na 12. jamce třetího závěrečného kola Phoenix Invitational, která byla pro Smithe třetí jamkou dne. Následující nepříjemnosti způsobil zatažený drive pod borovice do jehličí, kam se někdejší spoluhráč LeBrona Jamese vydal hledat svůj míček.

Co následovalo, se podívejte na videu.

"V basketbalové tělocvičně nebo hale vás vosy nikdy nepobodají. To je jedna z mála věcí, o kterou si nemusíte v basketbale dělat starosti – zvířata. Když mě to začalo bodat, říkal jsem si, že to není  možné," vyprávěl Smith pro agenturu AP, která jeho univerzitní debut bedlivě sleduje.

Po incidentu dostal 15 minut na ošetření, ve kterých pustil flight za sebou. Pak pokračoval ve hře, ale předchozí útok vos na něm zanechal stopy. Zatímco na prvních dvou jamkách zahrál dva pary, po pobodání zahrál dabláče a celou svou první devítku za +5.

Na druhé devítce si ale polepšil a po šesti parech a třech bogey donesl ve finálovém kole 79 ran. Celkově obsadil 81. místo před pouhými dvěma hráči, kteří dokončili 54 jamek, se skóre +27 se ztrátou 37 ran na vítěze.

"Snažil jsem se v tom nejít nějaké pozitivum. Říkal jsem si, že to je jako hrát s chřipkou. Dostal jsem spoustu skvělých zpráv. Chris Paul mi říkal, že o tom hráči mluví v šatně," zmínil ohlasy od hvězdného rozehrávače týmu NBA Phoenix Suns.

"Kluci si hledají moje výsledky, takže se budu muset opravdu snažit. Snad mi to příliš nenandají, až se uvidíme," uvedl 36letý Smith, který šel do NBA v roce 2004 rovnou ze střední školy a nyní si plní sny o vysokoškolském vzdělání, když je zároveň i nováčkem školního golfového týmu v NCAA. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení