PGA Tour dá každému hráči milion korun jako motivační bonus

PGA Tour

PGA Tour se v minulých letech snažila přimět hráče své hráče, aby odehráli v sezóně minimálně 15 turnajů. Pro zahraniční hráče to je dokonce podmínka, aby si zachovali členství a pro všechny hráče je to podmínka, aby se stali členy s právem hlasovat. Nyní přichází i finanční motivace.

V mailu, který PGA Tour nedávno hráčům rozeslala, stojí, že pokud odehrají v sezóně aspoň 15 turnajů, dostanou v rámci „Play 15 Bonus“ programu 50 000 dolarů (zhruba 1 milion korun). Pro mnohé to nebude zase tak zásadní částka, ale spoustu hráčů určitě potěší.

PGA Tour uvádí, že program je zatím ve schvalovacím řízení, nicméně s ním počítá i do dalších sezón. Zároveň uvádí, že do 15 turnajů se nebudou počítat starty na Korn Ferry Tour, PGA Tour Champions a na exhibičních turnajích. Naopak počítat se budou starty v Ryder Cupu, Presidents Cupu a na olympiádě.

Tour také oznámila navýšení částky na odměny na The Players Championship. Turnaj, který je považovaný neoficiálně za pátý major a hraje se v březnu před všemi turnaji velké čtyřky, bude mít v roce 2022 dotaci 20 milionů dolarů, což je o 5 milionů dolarů více než letos.

To z podniku v Ponte Vedra Beach na Floridě dělá nejlukrativnější turnaj na rány ve světovém golfovém kalendáři.

Navýší se i odměny pro lednový Sentry Tournament of Champions na Havaji. Ten bude mít dotaci 8 milionů dolarů, přičemž vítěz získá 1,44 milionů dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení