Paráda na Turnaji mistrů: birdie, birdie, eagle, birdie a birdie

Barbora Šindelářová a Jakub Pokorný

To byla série: birdie, birdie, eagle, birdie a birdie. Řeč není o žádné zámořské PGA Tour, ale o 17. ročníku turnaje Tipsport Pohár mistrů 2021 na Konopišti a o nedělním kole Jakuba Pokorného z GC Karlovy Vary, který triumfoval mezi muži.

Pokorný vedl v konkurenci sedmi desítek mistrů a mistryň ve hře na rány už po prvním dni, když na hřišti D’Este zahrál v sobotu 71 ran. O dvě rány před Štefanem Páleníkem z GK Čechie a Erikem Grubnerem z GC&C Svobodné Hamry, který zahrál 74 ran.

Mezi ženami vedla domácí Alina Shchepreva před Barborou Šindelářovou ze Slavkova a Nelou Trávníčkovou z GC Hostivař.

Neděle v podání Jakuba Pokorného byla doslova exhibicí. Po devíti jamkách už byl na skóre -3, ale to nejlepší přišlo na jamkách 12 až 16: birdie, birdie, eagle, birdie a birdie. Konečný výsledek 65 ran znamenal jasné vítězství.

Druhé místo jistil solidní hrou Páleník, který v obou kolech zapsal 73 ran, na třetí místo se posunul Tomáš Tvoroch jun. po kolech 76 a 72 ran.

"Hřiště bylo velmi dobře připravené, přálo mi i sportovní štěstí a měl jsem skvělé spoluhráče. Samozřejmě mě potěšila i vítězná finanční prémie 50 tisíc korun od společnosti Tipsport, kterou využijeme na mládežnický golf v našem klubu," prohlásil vítězný Pokorný.

Mezi ženami zvládla nejlépe nedělní kolo Šindelářová. Zahrála v něm 72 ran a posunula se na první pozici, z níž odsunula na druhou příčku domácí Shcheptevu (74 + 76). Na třetí místo se dostala Silvie Dittertová z GC Svatý Ján Slapy (79 +74).

Osmnáctý ročník Tipsport Poháru mistrů se odehraje opět na hřištích Golf & Spa Resortu Konopiště ve dnech 8. – 9. října 2022.

Výsledky:

Muži: 1. Jakub Pokorný (Golf Club Karlovy Vary) 136 ran (71 + 65), 2. Štefan Páleník (Golf Klub Čechie) 146 ran (73 + 73), 3. Tomáš Tvoroch j. (Golf Club Beřovice) 148 ran (76 + 72).

Ženy: 1. Barbora Šindelářová (Golf Club Austerlitz) 147 ran (75 + 72) 2. Alina Shchepteva (Golf Club konopiště) 150 ran (74 + 76), 3. Silvie Dittertová (Golf Club Svatý Ján) 153 ran (79 + 74).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení