Korejec Im atakoval magickou 59 a shrábl jackpot v Las Vegas

Sungjae Im

Skvělé závěrečné kolo odehrál Sungjae Im na turnaji Shriners Children’s Open v Las Vegas. Zahrál v něm 62 ran, ale po třinácti jamkách to vypadalo, že bude útočit na vítězství i na magické skóre 59 ran. Na to nakonec nedosáhl, ale na druhý titul na PGA Tour ano.

Korejec Im v závěrečném kole turnaje na hřišti TPC Summerlin doslova šlápl na plyn a rychle za sebou nechal všechny své soupeře. Včetně lídra po třech kolech Adama Schenka ajednoho z favoritů Matthew Wolffa.

Do hry o titul se zapojil i Slovák Rory Sabbatini, který odehrál impozantní první devítku. Na ní si stříbrný z olympijských her v Tokiu připsal pět birdie a jeden eagle a na chvíli se dostal i do vedení turnaje. Na druhé devítce ale poněkud přibrzdil a nakonec bral dělené 3. místo.

Im po dohrání kola přiznal, že se do své hry zabral natolik, že ani nevnímal, kolik už nasbíral birdie. Na první devítce jich bylo pět a na jamkách 10 až 13 další čtyři v řadě. Až pak se podíval na leaderboard a zjistil, že vede už o pět ran.

"Když jsem viděl, že vedu o pět ran, říkal jsem si pořád: neudělej chybu. Zvládnul jsem to," přiznal s úlevou Im, který zbytek finálové rundy dohrál v paru. S konečným skóre -24 se mohl radovat ze svého druhého vítězství na PGA Tour.

A ani Im nemohl ignorovat zajímavá čísla, která jeho dva tituly na PGA Tour rámují – na první vítězství dosáhl při svém 50. startu na PGA Tour, na to druhé při svém stém startu.

"Bylo pro mě velice těžké získat první vítězství, ale cítil jsem, že získat to druhé je ještě těžší a těžší. Ale zůstal jsem trpělivý, snažil jsem se udržet svou hru na uzdě a jsem rád, že to přišlo," konstatoval Im, který si z Las Vegas odnesl i hlavní jackpot pro vítěze prémii ve výši 1,26 milionu dolarů.

"Je to pro mě velice významné vítězství. Bylo to těžké, ale myslím si, že tím, jak dnes všechno probíhalo, to byl i tak trochu dar z nebes. Hrál jsem opravdu hodně dobře," dodal Korejec Im.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení